Mourino: Benfika Fenerbaxche bilan o‘ynashdan norozi
Fenerbaxche futbol klubi Chempionlar ligasi pley-off bosqichiga yo‘l oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa o‘z maydonida Feyenoord jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Bungacha mehmonlikda 1:2 hisobida yutqazgan edi.
Istanbulning “kanareykalari” bosh murabbiyi Joze Mourino navbatdagi raqib Benfika haqida fikr bildirdi. Uning aytishicha, Benfika Fenerbaxche bilan o‘ynashdan xursand emas.
Joze Mourino: “Benfika ko‘proq Feyenoordga qarshi o‘ynashni istagan bo‘lardi. Ular biz kuchli ekanimizni biladi va ular uchun bu oson bo‘lmasligini tushunadi.
Lekin maydonga chiqamiz, futbolchilar ham, muxlislar ham bu o‘yinni kutmoqda. Bu moliyaviy jihatdan ham, obro‘ uchun ham muhim.
Bizga kuchli raqiblar to‘g‘ri kelmoqda. Rostini aytsam, Benfika bu holatdan mamnun emas”, – dedi murabbiy jurnalistlarga.
Fenerbaxche va Benfika o‘rtasidagi dastlabki uchrashuv 20-avgust kuni Turkiyada bo‘lib o‘tadi. Mazkur bellashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega.
G‘olib jamoa Chempionlar ligasining keyingi bosqichiga yo‘l oladi. Muxlislar esa qiziqarli va murosasiz o‘yin guvohi bo‘lishadi.

Моуринью: Бенфика недовольна игрой с Фенербахче
Футбольный клуб Фенербахче вышел в стадию плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда на своем поле одержала победу над командой Фейеноорд со счетом 5:2. Ранее она проиграла в гостях со счетом 1:2.
Главный тренер стамбульских "канареек" Жозе Моуриньо высказал свое мнение о следующем сопернике Бенфике. По его словам, Бенфика не рада игре с Фенербахче.
Жозе Моуриньо: "Бенфика, вероятно, предпочла бы играть против Фейеноорда. Они знают, что мы сильны, и понимают, что им будет нелегко.
Но мы выйдем на поле, и футболисты, и болельщики ждут этой игры. Это важно как с финансовой точки зрения, так и для престижа.
Нам предстоят сильные соперники. Честно говоря, Бенфика не довольна этой ситуацией", – сказал тренер журналистам.
Первый матч между Фенербахче и Бенфикой состоится 20 августа в Турции. Это противостояние имеет важное значение для обеих команд.
Победившая команда выйдет в следующий этап Лиги чемпионов. Болельщики станут свидетелями интересной и бескомпромиссной игры.