Vilyarreal rahbari Parti ishida aybsizlik tamoyilini qo‘lladi
Vilyarreal futbol klubi yaqinda yarim himoyachi Tomas Parti bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ayni paytda ushbu futbolchi Angliyada besh marotaba zo‘rlash va bir marotaba jinsiy zo‘ravonlikda ayblanmoqda. Klub prezidenti Fernando Royg ushbu vaziyat yuzasidan o‘z fikrini bildirdi.
Roygning so‘zlariga ko‘ra, hozirda sud jarayoni davom etmoqda va futbolchi o‘zini aybsiz deb biladi hamda qo‘yilgan ayblovlarni rad etmoqda. Klub esa aybsizlik prezumpsiyasiga amal qiladi.
Ya’ni, barcha dalillar va holatlar sud tomonidan to‘liq o‘rganilishi kerak. Klub rahbari zo‘ravonlik har qanday shaklini qoralashini ta’kidladi, biroq aybsizlik prezumpsiyasiga hurmat bilan yondashishini ham bildirgan.
Hozirgi vaqtda Parti aybdor deb topilmagan va u sud hukmi chiqqunga qadar o‘z faoliyatini davom ettirish huquqiga ega. Ma’lumot uchun, La Liga birinchi turida Vilyarreal jamoasi Real Oviedo klubiga qarshi maydonga tushadi.

Руководитель Вильярреала применил принцип невиновности в деле Парти
Футбольный клуб Вильярреал недавно подписал контракт с полузащитником Томасом Партией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время этот игрок обвиняется в пяти случаях изнасилования и одном случае сексуального насилия в Англии. Президент клуба Фернандо Ройг высказал свое мнение по этому поводу.
По словам Ройга, в настоящее время продолжается судебный процесс, и футболист считает себя невиновным и отвергает выдвинутые обвинения. Клуб же придерживается презумпции невиновности.
То есть все доказательства и обстоятельства должны быть полностью изучены судом. Руководитель клуба подчеркнул, что осуждает любое проявление насилия, однако также заявил о уважении к презумпции невиновности.
На данный момент Партия не признан виновным, и он имеет право продолжать свою деятельность до вынесения судебного решения. Для справки, в первом туре Ла Лиги команда Вильярреала выйдет на поле против клуба Реал Овьедо.
Руководитель клуба выразил уверенность, что все процессы будут проходить в рамках закона и справедливо.