Carrera Stankovichning o‘yin paytidagi harakatini tanqid qildi
Massimo Carrera Moskvaning Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning harakatlarini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy har qanday holatda ham jamoasi bilan birga bo‘lishi, o‘yinning natijasidan qat’i nazar, oxirigacha maydonda qolishi kerak. Massimo Carrera murabbiylar uchun bu muhim tamoyil ekanini ta’kidladi va natija ijobiy bo‘ladimi yoki salbiy bo‘ladimi, murabbiy jamoasini yakka tashlab ketmasligi lozimligini aytdi.
Ma’lumot uchun, Rossiya Kubogi doirasida o‘tgan so‘nggi o‘yinda Spartak jamoasi Mahachqalining Dinamo jamoasidan gol o‘tkazib yuborganidan so‘ng, Dejan Stankovich o‘z joyini tark etib, stadionni erta tark etdi. Bu voqea uchrashuvning 87-daqiqasida sodir bo‘ldi.
O‘yinning asosiy vaqti yakunida Spartak hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi, biroq penaltilar seriyasida raqibga yutqazdi. Shuningdek, Dejan Stankovich so‘nggi oylarda o‘yin davomida va undan keyin o‘z hissiyotlarini boshqarishda qiynalayotgani, bu esa matbuotda turli bahs va muhokamalarga sabab bo‘layotgani ta’kidlanmoqda.
Mutaxassislar uning harakatlarini jamoaning umumiy natijalariga salbiy ta’sir qilishi mumkinligini ham aytib o‘tishmoqda.

Карьера Станковича подверглась критике за его действия во время игры
Массимо Каррера раскритиковал действия главного тренера московского Спартака Деяна Станкевича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренер в любом случае должен быть со своей командой, оставаться на поле до конца, независимо от результата игры. Массимо Каррера подчеркнул, что это важный принцип для тренеров, и что тренер не должен покидать свою команду, независимо от того, будет ли результат положительным или отрицательным.
Для справки, в последнем матче Кубка России команда Спартак покинула поле после того, как пропустила гол от команды Динамо из Махачкалы, и Деян Станкевич покинул свое место, покинув стадион раньше времени. Этот инцидент произошел на 87-й минуте встречи.
В конце основного времени Спартак смог сравнять счет, однако в серии пенальти уступил сопернику. Также отмечается, что Деян Станкевич в последние месяцы испытывает трудности с управлением своими эмоциями во время и после игры, что вызывает различные споры и обсуждения в прессе.