Moreno: Sochida yoshlar maydonga chiqadi, maqsad g‘alaba
"Sochi" futbol klubi bosh murabbiyi Robert Moreno "Krylya Sovetov" jamoasiga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U har bir uchrashuvga jiddiy tayyorgarlik ko‘rishlarini ta’kidladi. Uning aytishicha, jamoa uchun chempionat yoki kubok o‘yini bo‘lishidan qat’i nazar, har doim maydonga g‘alaba uchun chiqiladi.
Bugungi o‘yinda ayrim yangi futbolchilarga imkoniyat berilayotgani ham ularning to‘liq sport formasiga kirib olishlari uchun muhim ekani aytildi. Bu orqali keyingi uchrashuvlarga yanada yaxshi tayyorlanish ko‘zda tutilgan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoa tarkibida ham yosh futbolchilar ko‘p. Shuningdek, "Sochi" tarkibida ham 19, 20 va 21 yoshli futbolchilar bor.
Ba’zi o‘yinchilar uzoq vaqt maydonga chiqa olmagan. Shuning uchun bugungi o‘yin har ikki jamoa uchun ham oson bo‘lmaydi.
Unga ko‘ra, bu uchrashuvda hech bir jamoaning ustunligi yo‘q, hammasini maydondagi o‘yin hal qiladi. Shuningdek, bugungi o‘yinda an’anaviy hujumchi yo‘qligi sababli, hujumkor futbolchilarga ko‘proq imkoniyat beriladi.
Ular o‘z imkoniyatlaridan to‘g‘ri foydalanib, raqib himoyachilarini qiynashga harakat qilishlari kerak. Robert Moreno statistikaga ko‘p e’tibor bermasligini, chunki har bir o‘yinda turli omillar ta’sir qilishi mumkinligini ta’kidladi.
U oldingi natijalar bugungi o‘yinga ta’sir qilmasligiga ishonadi va bu safar jamoasi g‘alaba qozonishiga umid bildirdi.

Moreno: Молодежь выходит на площадь, цель - победа
"Сочи" футбольного клуба главный тренер Роберт Морено высказал свои мысли перед игрой против команды "Крылья Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что они серьезно готовятся к каждой встрече. По его словам, независимо от того, является ли это чемпионат или кубковая игра, команда всегда выходит на поле за победой.
В сегодняшней игре некоторым новым футболистам предоставляется возможность, что также важно для их полного возвращения в спортивную форму. Это предусмотрено для лучшей подготовки к следующим встречам.
По словам тренера, в составе соперника также много молодых футболистов. Кроме того, в составе "Сочи" есть футболисты 19, 20 и 21 года.
Некоторые игроки долгое время не могли выйти на поле. Поэтому сегодняшняя игра не будет легкой для обеих команд.
По его мнению, в этой встрече нет преимущества ни у одной команды, всё решит игра на поле. Также, из-за отсутствия традиционного нападающего в сегодняшней игре, атакующим футболистам будет предоставлено больше возможностей.
Им нужно правильно использовать свои шансы и стараться затруднить жизнь защитникам соперника. Роберт Морено отметил, что он не обращает много внимания на статистику, так как на каждую игру могут влиять различные факторы.
Он уверен, что предыдущие результаты не повлияют на сегодняшнюю игру и выразил надежду, что его команда одержит победу.