Silkin: Axmat yuqori o‘rinlar uchun kurasha olmaydi
"Dinamo" jamoasining sobiq murabbiyi Sergey Silkinning fikriga ko‘ra, Grozniy shahri vakili bo‘lgan "Axmat" klubi Rossiya chempionatining yuqori pog‘onalarida kurash olib borishga qodir emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Axmat" jamoasining yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov qo‘l ostida "Zenit" ustidan qozonilgan g‘alaba ko‘proq hissiyotga boy holat bo‘ldi. Bunday holat ko‘pincha murabbiy almashganda yuzaga keladi, chunki futbolchilar yangi murabbiy oldida o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.
Silkin o‘z fikrida shunday deydi: "Cherchesov "Axmat" bilan yuqori o‘rinlar uchun kurash olib borolmaydi, deb o‘ylayman. "Zenit" ustidan qozonilgan g‘alaba – bu jamoaning hissiy ko‘tarinkiligi natijasi.
Murabbiy o‘zgarganda bunday holat tez-tez uchraydi", – deya ta’kidladi u. Ma’lumot uchun, Cherchesov boshchiligidagi ilk o‘yinda "Axmat" Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
To‘rt turdan so‘ng, "Axmat" jamoasi turnir jadvalida uch ochko bilan 12-o‘rinda bormoqda. Shu bois, mutaxassis klubdan yuqori natijalar kutmaslik lozimligini qayd etmoqda.

Силкин: Ахмат не сможет бороться за высокие места
По мнению бывшего тренера команды "Динамо" Сергея Силкина, клуб "Ахмат", представляющий город Грозный, не способен бороться за высокие места в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа над "Зенитом" под руководством нового главного тренера Станислава Черчесова была более эмоциональным событием. Такие ситуации часто возникают при смене тренера, так как футболисты стараются проявить себя перед новым наставником.
Силкин в своем мнении говорит: "Я думаю, что Черчесов не сможет бороться с "Ахматом" за высокие места. Победа над "Зенитом" – это результат эмоционального подъема команды.
Такие ситуации часто случаются, когда меняется тренер", – подчеркнул он. Для справки, в первом матче под руководством Черчесова "Ахмат" одержал победу над питерским "Зенитом" со счетом 1:0.
После четырех туров команда "Ахмат" занимает 12-е место в турнирной таблице с тремя очками. Поэтому специалист отмечает, что от клуба не следует ожидать высоких результатов.