Chalov PAOKdan ketishi haqidagi gap-so‘zlarni rad etdi
Fedor Chalov o‘zining PAOK klubidan tez orada ketishi haqidagi mish-mishlarni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda Yevropa Ligasi saralash bosqichining javob uchrashuvi uchun Avstriyaga yo‘l olayotganini ma’lum qildi. Uchrashuv Avstriyaning Volfsberger jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
So‘nggi paytda turk ommaviy axborot vositalarida Chalov Kayserispor bilan kelishuvga erishgani va ijara asosida o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Biroq, PAOK klubi rasmiy vakillari ushbu jamoadan hozircha hech qanday rasmiy taklif kelmaganini bildirgan.
Fedor Chalov o‘zi esa hozirda muhim o‘yinga tayyorgarlik ko‘rayotganini va barcha hujjatlari o‘zida ekanini aytdi. Yaqinda Gretsiyada uning sumkasi, pul va hujjatlari o‘g‘irlangani haqida xabarlar bo‘lgan edi, ammo futbolchining o‘zi hozirda barcha hujjatlari joyida ekanini tasdiqladi.
Fedor Chalov ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida hozirda Avstriyaga uchayotganini, pasport va hujjatlari o‘zida ekanini yozib, muxlislardan ertangi o‘yinda PAOK jamoasini qo‘llab-quvvatlashlarini so‘radi. Shuningdek, uning PAOK klubi bilan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.

Чалов опроверг слухи о своем уходе из ПАОК
Он сообщил, что сейчас направляется в Австрию на ответный матч квалификации Лиги Европы. Встреча пройдет против австрийской команды Вольфсбергер.
В последнее время в турецких СМИ появились сообщения о том, что Чалов достиг соглашения с Кайсериспором и может перейти на правах аренды. Однако официальные представители клуба ПАОК заявили, что пока не поступало никаких официальных предложений от этой команды.
Федор Чалов сам заявил, что сейчас готовится к важной игре и все документы у него при себе. Недавно в Греции были сообщения о том, что у него украли сумку, деньги и документы, но сам футболист подтвердил, что все документы на месте.
Федор Чалов на своей странице в социальных сетях написал, что сейчас летит в Австрию, у него при себе паспорт и документы, и попросил фанатов поддержать команду ПАОК в завтрашнем матче. Также его контракт с клубом ПАОК действует до лета 2027 года.