Osinkin Dmitrievning “Spartak”dagi o‘yinidan mamnunligini bildirdi
Futbol bo‘yicha murabbiy Igor Osinkin o‘zining sobiq shogirdi Igor Dmitrievning “Spartak” jamoasidagi o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Osinkinning ta’kidlashicha, Dmitriev zaxiradan maydonga tushganida jamoaga katta foyda keltirmoqda va ayni paytda jamoaning eng faol futbolchilaridan biri hisoblanadi. Shuningdek, u Dmitrievning tezlik borasida ancha o‘sishiga e’tibor qaratdi.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsum Dmitriev Samaradagi “Qanotlar” jamoasida murabbiy Osinkin rahbarligida to‘p surgan edi. Joriy mavsum boshidan u Moskvaning “Spartak” jamoasida o‘ynamoqda.
Yangi mavsumda “Spartak” oltita rasmiy uchrashuv o‘tkazdi. Ulardan faqat ikkitasida g‘alaba qozona oldi.
Bu g‘alabalar Rossiya chempionati birinchi turida Maxachkalaning “Dinamo” jamoasiga va Rossiya kubogi birinchi bosqichida “Rostov” jamoasiga qarshi o‘yinlarda erishildi. Qolgan besh uchrashuvda “Spartak” faqat bitta g‘alabaga erishdi.
Jamoaning natijalari hozircha muxlislarni to‘liq qoniqtirayotgani yo‘q. Shu sababli, murabbiylar va futbolchilar oldida natijalarni yaxshilash vazifasi turibdi.

Осинин Дмитриев выразил удовлетворение игрой в "Спартак"
Футбольный тренер Игорь Осинин высоко оценил игру своего бывшего ученика Игоря Дмитриева в команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Осинина, Дмитриев, выходя на поле с скамейки запасных, приносит команде большую пользу и в настоящее время является одним из самых активных футболистов команды. Также он отметил, что Дмитриев значительно улучшил свою скорость.
Для справки, в прошлом сезоне Дмитриев играл в команде «Крылья Советов» в Самаре под руководством тренера Осинина. С начала текущего сезона он выступает за московский «Спартак».
В новом сезоне «Спартак» провел шесть официальных матчей. Из них только в двух он смог одержать победу.
Эти победы были достигнуты в первом туре чемпионата России против махачкалинского «Динамо» и в первом этапе Кубка России против команды «Ростов». В оставшихся пяти матчах «Спартак» добился лишь одной победы.
Результаты команды пока не полностью удовлетворяют болельщиков. Поэтому перед тренерами и футболистами стоит задача улучшить результаты.