Talalaev: Hakamlar har ikki jamoaga adolatli bo‘lsin
«Baltika» jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev «Lokomotiv» bilan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hakamlarning har ikki jamoaga munosabati bir xil bo‘lishi kerak. Talalaev o‘yindan avval ham hurmat haqida gapirganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, ba’zi futbolchilarga boshqalarga nisbatan ko‘proq imkoniyat berilmoqda. Masalan, Batrokov maydonda o‘zini erkin tutdi, hakam esa unga nisbatan yumshoqroq munosabatda bo‘ldi.
Talalaevning fikricha, har ikki jamoa futbolchilari o‘zini bir xil his qilishi uchun hakam adolatli bo‘lishi lozim. Shuningdek, u o‘yinda futbolchilar jarohat olganini, biroq buning uchun raqib jamoa futbolchilariga chora ko‘rilmaganini aytdi.
Masalan, Petrovga tirsak bilan zarba berilgan, biroq hakam bu holatga e’tibor bermagan. Talalaev yosh futbolchilarning har bir harakati uchun doim to‘xtatishlar bo‘layotganini ham ta’kidladi.
U uchun asosiy mezon – o‘yindan keyin qancha futbolchi jarohat olgani. Ayni vaqtda ikki nafar futbolchisi safdan chiqqanini aytdi.
Murabbiy oldingi o‘yinlarda ham shunday muammolar bo‘lganini eslatib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, yaqin kunlarda yana o‘yin bor va jarohat olgan futbolchilarni kim bilan almashtirish masalasi muammoli bo‘lib qolmoqda.
U uchun eng muhimi futbolchilarning sog‘-salomat bo‘lishi. Talalaev hakamlar har ikki jamoaga bir xil munosabatda bo‘lsa, shikoyatlar bo‘lmasligini ta’kidladi.
«Lokomotiv» jamoasi yaxshi o‘ynadi, ikki imkoniyatdan ikki gol urdi va natijada hisob 0:2 bo‘ldi. Endi jamoa keyingi o‘yinga tayyorgarlik ko‘radi.

Талалаев: Судьи должны быть справедливы к обеим командам
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев высказал свои мысли после матча с «Локомотивом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, отношение судей к обеим командам должно быть одинаковым. Талалаев отметил, что он говорил о уважении еще до игры.
По его мнению, некоторым футболистам предоставляется больше возможностей по сравнению с другими. Например, Батроков свободно себя чувствовал на поле, а судья был к нему более мягким.
Талалаев считает, что для того, чтобы футболисты обеих команд чувствовали себя одинаково, судья должен быть справедливым. Также он сказал, что в игре футболисты получили травмы, но меры к игрокам соперника не были приняты.
Например, Петрову был нанесен удар локтем, но судья не обратил на это внимание. Талалаев также отметил, что за каждое действие молодых футболистов постоянно останавливают.
Для него основным критерием является количество травмированных футболистов после игры. В данный момент он сказал, что двое его футболистов выбиты из строя.
Тренер напомнил, что такие проблемы были и в предыдущих играх. По его словам, в ближайшие дни снова будет игра, и вопрос о том, кем заменить травмированных футболистов, остается проблемным.
Для него самое важное — здоровье футболистов. Талалаев подчеркнул, что если судьи будут одинаково относиться к обеим командам, жалоб не будет.
Команда «Локомотив» хорошо сыграла, забила два гола из двух возможностей, и в результате счет составил 0:2. Теперь команда готовится к следующей игре.