Bakaev: “Lokomotiv” o‘yini menga zavq bag‘ishlaydi
“Lokomotiv” jamoasining yarim himoyachisi Zelimxon Bakaev Rossiya Kubogi doirasida “Baltika” ustidan qozonilgan g‘alaba haqida “Evro-Futbol.Ru” internet nashriga bergan eksklyuziv intervyusida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bakaevga ko‘ra, jamoa har bir o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘radi va har doim o‘z ishiga mas’uliyat bilan yondashadi. Uning aytishicha, “Lokomotiv” so‘nggi vaqtlarda ketma-ket zafar quchmoqda, biroq bu natijalarga oddiy hol sifatida qaralmaydi.
Jamoa har bir uchrashuvda o‘z ustida ishlashda davom etadi va har safar maydonga g‘alaba uchun chiqadi. Intervyuda Bakaev “Baltika” klubini ko‘plab jamoalar uchun noqulay raqib deb atadi.
Ularning bosimi va faol o‘yin uslubi raqibga o‘z o‘yinini ko‘rsatishda muammolar tug‘diradi. Bakaev navbatdagi o‘yin “Baltika” maydonida bo‘lishini, bu esa yanada qiyin kechishini ta’kidladi.
Uning fikricha, g‘alaba uchun har bir futbolchi bor kuchini ishga solishi zarur. Shuningdek, Bakaev “Lokomotiv” o‘yinidan zavq olayotganini, jamoa a’zolari bir-biridan ilhomlanib, o‘z muxlislariga ham quvonch ulashayotganini aytdi.

Бакаев: “Локомотив” игра приносит мне удовольствие
Полузащитник команды “Локомотив” Зелимхан Бакаев в эксклюзивном интервью интернет-изданию “Евро-Футбол.Ру” поделился своими мыслями о победе над “Балтикой” в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бакаева, команда серьезно готовится к каждой игре и всегда подходит к своей работе с ответственностью. Он отметил, что “Локомотив” в последнее время одерживает победы подряд, однако к этим результатам не следует относиться как к обычному делу.
Команда продолжает работать над собой в каждом матче и каждый раз выходит на поле за победой. В интервью Бакаев назвал клуб “Балтика” неудобным соперником для многих команд.
Их давление и активный стиль игры создают проблемы сопернику в демонстрации своего футбола. Бакаев подчеркнул, что следующая игра пройдет на поле “Балтики”, что сделает ее еще более сложной.
По его мнению, для победы каждому футболисту необходимо отдать все свои силы. Также Бакаев сказал, что получает удовольствие от игры “Локомотива”, а члены команды вдохновляют друг друга и радуют своих болельщиков.