Karyakin: Sog‘lom raqobat har bir darvozabonni kuchaytiradi
“Kransodar” futbol klubi darvozaboni Aleksandr Karyakin “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida yangi mavsum boshlanishi va “Dinamo” ustidan qozonilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan oldin qancha ish bo‘lishi haqida o‘ylamaganini, har qanday holatda ham maydonga chiqqan futbolchi o‘z jamoasiga yordam berishga harakat qilishini aytdi. Karyakin har bir o‘yindan oldin biroz hayajon bo‘lishini, biroq oldingi o‘yinda debyut qilgani va orqaga yo‘l yo‘qligini ta’kidladi.
Darvozabon jamoada sog‘lom raqobat mavjudligini, bu esa barcha futbolchilarni kuchliroq qilishini qayd etdi. Kim qancha o‘ynashini esa bosh murabbiy hal qilishini bildirdi.
Karyakin “Kransodar” klubi darvozabonlar maktabi kuchli ekanini va bu jamoaga kelishidan maqsad yuqori saviyada o‘sish va kelajakda kuchli klublarda faoliyatini davom ettirish ekanini aytdi. Jamoaning chempionlikni saqlab qolishi oson bo‘lmasligini, biroq katta maqsadlarni kichik vazifalarga bo‘lib, bosqichma-bosqich harakat qilish muhimligini ta’kidladi.
Chempionat natijasi mavsum qanday boshlanganiga bog‘liq emasligini, har bir jamoa turli natija ko‘rsatishi mumkinligini aytdi. Karyakin jamoaga yangi futbolchi Pererren qo‘shilgani, uning hozircha mashg‘ulotlarga endigina kirishgani, biroq darrov o‘zini ko‘rsata olganini bildirdi.
Shuningdek, ayrim futbolchilarning klubni tark etishi haqidagi gaplarga izoh berish uning vakolatiga kirmasligini, bu har bir futbolchining shaxsiy tanlovi ekanini qayd etdi. Elena Grigoryevskaya

Карякин: Здоровая конкуренция укрепляет каждого вратаря
Вратарь футбольного клуба "Краснодар" Александр Карякин в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" высказался о начале нового сезона и победе над "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не думал о том, сколько работы предстоит перед матчем, и что любой игрок, выходя на поле, старается помочь своей команде. Карякин отметил, что перед каждой игрой немного волнуется, но подчеркнул, что уже дебютировал в предыдущем матче и назад пути нет.
Вратарь отметил, что в команде существует здоровая конкуренция, что делает всех футболистов сильнее. Он сообщил, что кто сколько будет играть, решает главный тренер.
Карякин сказал, что школа вратарей клуба "Краснодар" сильная и что его целью, приходя в команду, является рост на высоком уровне и продолжение карьеры в сильных клубах в будущем. Он подчеркнул, что сохранить чемпионство будет нелегко, но важно разбивать большие цели на маленькие задачи и двигаться шаг за шагом.
Он отметил, что результат чемпионата не зависит от того, как начался сезон, и что каждая команда может показать разные результаты. Карякин сообщил, что к команде присоединился новый футболист Перер, который только начал тренироваться, но уже смог проявить себя.
Также он отметил, что комментировать слухи о том, что некоторые футболисты покидают клуб, не входит в его полномочия, так как это личный выбор каждого игрока. Елена Григорьевская