Rossiya terma jamoasi Safonovni UEFA Superkubogi bilan tabrikladi
Rossiya futbol terma jamoasi Parijning PSJ klubi darvozaboni Matvey Safonovni UEFA Superkubogi g‘olibi bo‘lgani bilan tabrikladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, ushbu musobaqaning final uchrashuvida PSJ jamoasi Londonning Tottenhem klubi bilan bellashdi. O‘yinning asosiy vaqti 2:2 hisobida yakunlandi.
G‘olib nomi penaltilar seriyasida aniqlanib, PSJ futbolchilari raqiblariga nisbatan aniqroq zarba yo‘llashdi va zafar quchishdi. Safonov ushbu o‘yinda to‘liq zaxira o‘rindig‘ida o‘tirdi va maydonga tushmadi.
PSJ darvozasini esa jamoaning yangi a’zosi Lyuka Shevalye himoya qildi. Shunga qaramay, Safonov uchun bu klub tarkibidagi beshinchi sovrin bo‘ldi.
Rossiya terma jamoasi matbuot xizmati ushbu voqea munosabati bilan bayonot berdi va Safonovni tabrikladi. Ularning ta’kidlashicha, Safonovning yutuqlari mamlakat futboli uchun faxrli natija hisoblanadi.
Shu tariqa, PSJ klubi UEFA Superkubogini qo‘lga kiritdi va Safonov o‘z jamoadoshlari bilan birga navbatdagi yirik sovringa ega chiqdi.

Сборная России поздравила Сафонова с трофеем UEFA Super Cup
Сборная России по футболу поздравила вратаря клуба ПСЖ Матвея Сафонова с победой в UEFA Super Cup. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в финале этого турнира команда ПСЖ сразилась с лондонским клубом Тоттенхэм. Основное время матча завершилось со счетом 2:2.
Имя победителя было определено в серии пенальти, где футболисты ПСЖ оказались более точными и одержали победу. Сафонов в этом матче провел весь матч на скамейке запасных и не вышел на поле.
Вратарские позиции ПСЖ занимал новый член команды Люк Шевалье. Тем не менее, для Сафонова это был пятый трофей в составе клуба.
Пресс-служба сборной России выпустила заявление по этому поводу и поздравила Сафонова. Они отметили, что достижения Сафонова являются гордостью для футбола страны.
Таким образом, клуб ПСЖ завоевал трофей UEFA Super Cup, и Сафонов вместе с товарищами по команде получил очередной крупный трофей.