Vikario: PSJga qarshi o‘yin oson kechmadi
Tottenhem darvozaboni Gulyelmo Vikario UEFA Superkubogi doirasida Parijning PSJ jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London jamoasi asosiy vaqtda g‘alabani qo‘ldan boy berdi. Uchrashuvning 85 va 94-daqiqalarida raqib darvozasiga gol o‘tkazib yuborildi va natijada hisob 2:2 bo‘ldi.
Penaltilar seriyasida esa Parij jamoasi 4:3 hisobida ustun keldi. Vikario uchrashuv haqida shunday dedi: Juda ko‘p ijobiy tomonlar bo‘ldi, biz o‘yin rejamizni yaxshi bajardik.
Ikkinchi bo‘limda 2:0 hisobida oldinda borayotgan edik, hammasi bizning qo‘limizda edi. Shu sababli mag‘lubiyat yanada og‘ir bo‘ldi.
Futbol shunday sport turi, unda hamma narsa bo‘lishi mumkin. Bizga yuqori darajadagi raqib qarshi turdi.
O‘yindan oldin ko‘pchilik PSJ oson g‘alaba qozonadi deb o‘ylagan edi. Bunday natijani qabul qilish oson emas.
Tottenhem safida Mikki van de Ven va Kristian Romero gol muallifiga aylandi. PSJ jamoasidan esa Li Kan In va Gonsalu Ramush o‘z hisoblariga gol yozdirib qo‘yishdi.

Викарио: Игра против ПСЖ не была легкой
Вратарь Тоттенхэма Гульельмо Викарио поделился своими мыслями после матча против парижского ПСЖ в рамках UEFA Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонская команда упустила победу в основное время. На 85-й и 94-й минутах встречи соперник забил два гола, и в результате счет стал 2:2.
В серии пенальти парижская команда выиграла со счетом 4:3. Викарио сказал о матче: Было много положительных моментов, мы хорошо выполнили наш игровой план.
Во втором тайме мы вели 2:0, все было в наших руках. Поэтому поражение стало еще более тяжелым.
Футбол — это такой вид спорта, где может произойти все что угодно. Нам противостоял соперник высокого уровня.
Перед игрой многие думали, что ПСЖ легко одержит победу. Принять такой результат нелегко.
В составе Тоттенхэма голы забили Микки ван де Вен и Кристиан Ромеро. А у ПСЖ отличились Ли Кан Ин и Гонсалу Рамуш.