Musayev Karpin bilan o‘yindan keyingi suhbat mazmunini aytdi
Krasnodar jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida Moskvaning Dinamo jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng, Dinamo bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan bo‘lib o‘tgan suhbat haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, ushbu uchrashuvda Krasnodar jamoasi raqibini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Musayevning aytishicha, u o‘yin yakunida Karpinga omad tilagan va Dinamo jamoasi bu mavsumda yaxshi o‘yin ko‘rsatib, yuqori o‘rinlar uchun kurashishiga ishonishini bildirgan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Dinamo jamoasi mavsum davomida o‘z oldiga yuqori maqsadlarni qo‘ygan va bu yo‘lda harakat qilishda davom etadi. Ayni paytda Dinamo jamoasi bosh murabbiy Karpin boshchiligida Rossiya Premyer-ligasida bir marta, Rossiya Kubogida esa bir marta g‘alaba qozongan.
Mavsum-2025/2026 natijalariga ko‘ra, Dinamo jamoasi turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda. Keyingi turda ular CSKA jamoasi bilan bahs olib boradi.
Jamoa oldinda turgan uchrashuvlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar oldida o‘zini ko‘rsatishga intilmoqda.

Мусаев рассказал о содержании беседы с Карпиным после матча
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев сообщил о разговоре с главным тренером Динамо Валерием Карпиным после матча, который состоялся в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в этом матче команда Краснодар одержала победу над соперником со счетом 4:0. По словам Мусаева, он в конце игры пожелал Карпину удачи и выразил уверенность, что команда Динамо в этом сезоне будет показывать хорошую игру и бороться за высокие места.
По словам тренера, команда Динамо поставила перед собой высокие цели на сезон и продолжит двигаться в этом направлении. В настоящее время команда Динамо под руководством Карпина одержала одну победу в Российской Премьер-Лиге и одну в Кубке России.
По результатам сезона 2025/2026 команда Динамо занимает десятое место в турнирной таблице. В следующем туре они сыграют с командой ЦСКА.