Rossiyalik tajribali mutaxassis Valeriy Nepomnyashiy Parijning mashhur futbol klubi safida to‘p surayotgan darvozabon Matvey Safonovning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning Parijdagi faoliyati uzoqqa cho‘zilmasligi mumkin. Mutaxassisning ta’kidlashicha, agar Safonov yana ikkinchi yoki uchinchi darvozabon sifatida zaxirada o‘tirishga majbur bo‘lsa, bu holatda klubda qolishining ma’nosi yo‘q.
Shuningdek, Valeriy Nepomnyashiy Safonov uchun asosiy tarkibda doimiy o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish muhimligini qayd etdi. Ma’lumot uchun, joriy yil yozgi transfer oynasida Parij klubi fransiyalik darvozabon Luka Shevalyeni ham o‘z safiga qo‘shib oldi.
Bu esa Safonov uchun raqobat yanada kuchayishini bildiradi. Safonov o‘tgan yil yozida Parij klubiga 20 million yevro evaziga kelib qo‘shilgan.
U klub bilan besh yillik mehnat shartnomasi imzolagan edi. Hozirda uning jamoadagi kelajagi ochiq qolmoqda.

Непомнящий: Сафонов может недолго остаться в клубе Парижа
Российский опытный специалист Валерий Непомнящий высказал свое мнение о будущем вратаря Матвея Сафонова, который играет в известном футбольном клубе Парижа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, деятельность Сафонова в Париже может не продлиться долго. Специалист отметил, что если Сафонов снова будет вынужден сидеть на скамейке запасных в качестве второго или третьего вратаря, то в этом случае нет смысла оставаться в клубе.
Также Валерий Непомнящий подчеркнул, что для Сафонова важно иметь постоянную игровую практику в основном составе. Для справки, в текущем летнем трансферном окне парижский клуб также подписал французского вратаря Луку Шевалье.
Это означает, что конкуренция для Сафонова станет еще более жесткой. Сафонов присоединился к парижскому клубу летом прошлого года за 20 миллионов евро.
Он подписал пятилетний трудовой контракт с клубом. В настоящее время его будущее в команде остается открытым.