Moskvaning Spartak futbol klubi Rotterdaming Feyenoord jamoasiga hujumchi Manfred Ugalde transferi bo‘yicha o‘z pozitsiyasini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Telegraaf nashrining xabar berishicha, Spartak klubi Niderlandiya vakillariga Ugaldeni ijaraga berish niyati yo‘qligini ma’lum qilgan. Klub vakillarining ta’kidlashicha, Manfred Ugaldeni sotish faqatgina 25 million yevro evaziga amalga oshirilishi mumkin.
Manfred Ugalde va Spartak klubi o‘rtasidagi amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda 23 yoshli hujumchi Rossiya Premyer-ligasida eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘ldi.
U jami 17 ta gol kiritdi va 3 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Klub rahbariyati Ugaldening transferi bo‘yicha qat’iy qarorga kelganini bildirgan.
Hozircha Feyenoord klubining bu taklifga qanday javob qaytarishi noma’lum. Shu tariqa, Manfred Ugaldening kelajagi hozircha ochiq qolmoqda.

Спартак Угальдена только за 25 миллионов евро продаст
Футбольный клуб «Спартак» из Москвы заявил о своей позиции по трансферу нападающего Манфреда Угальде в роттердамский «Фейеноорд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Telegraaf, клуб «Спартак» сообщил представителям Нидерландов, что не намерен сдавать Угальде в аренду. Представители клуба подчеркнули, что продажа Манфреда Угальде возможна только за 25 миллионов евро.
Действующий трудовой договор между Манфредом Угальде и клубом «Спартак» действует до лета 2028 года. В прошлом сезоне 23-летний нападающий стал лучшим бомбардиром Российской Премьер-Лиги.
Он забил в общей сложности 17 голов и сделал 3 голевые передачи. Руководство клуба заявило, что приняло твердое решение по трансферу Угальде.
Пока неизвестно, как клуб «Фейеноорд» ответит на это предложение. Таким образом, будущее Манфреда Угальде пока остается открытым.