Semakning CSKAga qaytishi qiziqarli bo‘ladi – Kamenev
Hokkeychi Vladislav Kamenev, poytaxtdagi CSKA jamoasi sharafini himoya qilayotgan, hozirgi vaqtning o‘zida Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol jamoasini boshqarayotgan Sergey Semakning futbol bo‘yicha CSKA bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kamenevning so‘zlariga ko‘ra, Semak "Zenit" bilan ketma-ket olti marta chempionlikni qo‘lga kiritgan. Agar murabbiy yaxshi natija ko‘rsatayotgan bo‘lsa, uning CSKA jamoasiga qaytishi qiziqarli bo‘ladi.
U o‘zimizning mutaxassis ekanligini ta’kidladi va mahalliy murabbiylarni qo‘llab-quvvatlash tarafdori ekanini bildirdi. Shuningdek, futbolchi sifatida Semak uzoq vaqt "armiyachilar" jamoasi sharafini himoya qilganini eslatib o‘tish lozim.
Hozirgi vaqtda CSKA bosh murabbiyi lavozimini shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini egallab turibdi. Uning rahbarligida Moskva jamoasi Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.
Bu ma’lumotlar Legalbet sayti sahifalarida keltirilgan. Umuman olganda, jamoa bosh murabbiyining o‘zgarishi va mahalliy mutaxassislarning jamoaga qaytishi futbolchilar va muxlislar uchun katta ahamiyatga ega.

Возвращение Семака в ЦСКА будет интересным – Каменев
Хоккеист Владислав Каменев высказался о возможном назначении Сергея Семака, который в настоящее время возглавляет футбольную команду «Зенит» из Санкт-Петербурга, на пост главного тренера футбольного ЦСКА, защищающего честь столичной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Каменева, Семак с «Зенитом» шесть раз подряд становился чемпионом. Если тренер показывает хорошие результаты, его возвращение в ЦСКА будет интересным.
Он подчеркнул, что Семак — наш специалист и выступает за поддержку местных тренеров. Также стоит напомнить, что Семак долгое время защищал честь команды «армейцев» как футболист.
В настоящее время пост главного тренера ЦСКА занимает швейцарский специалист Фабио Челестини. Под его руководством московская команда занимает четвёртое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Эти данные приведены на страницах сайта Legalbet. В целом, смена главного тренера команды и возвращение местных специалистов имеют большое значение для игроков и болельщиков.