Olasa: Perrren Krasnodarga kuchli qo‘shimcha bo‘ldi
Legioner "Krasnodar" jamoasidan Lukas Olasa OAV vakillari bilan suhbatda jamoaning yangi futbolchisi, fransuz yarim himoyachisi Gaetan Perrenga yuqori baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaga juda yaxshi kuch qo‘shilganini ta’kidladi. Kelgan barcha futbolchilar tezda moslashib, yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda, dedi himoyachi "Sport-Express" nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, 29 yoshli yarim himoyachi Gaetan Perren Fransiyaning "Oser" klubidan "Krasnodar" jamoasiga besh million yevro evaziga o‘tgan. U Rossiya chempionlari bilan uch yillik shartnoma imzolagan.
Rossiya Premyer Ligasi to‘rtinchi turidan so‘ng Murad Musayev boshchiligidagi jamoa to‘plagan to‘qqiz ochko bilan musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa o‘zining kuchli o‘yinlari bilan muxlislar va mutaxassislar e’tiborini tortmoqda.
Shuningdek, yangi futbolchilarning tez moslashuvi jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Hozirda "Krasnodar" mavsumning davomida yuqori o‘rinlarda kurash olib bormoqda va kelajakda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Olasa: Perrren стал мощным дополнением для Краснодара
Легионер из команды "Краснодар" Лукас Оласа в интервью представителям СМИ высоко оценил нового игрока команды, французского полузащитника Гаэтана Перрена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда получила очень сильное усиление. Все новые игроки быстро адаптируются и показывают хорошую игру, — сказал защитник в интервью изданию "Спорт-Экспресс".
Напомним, 29-летний полузащитник Гаэтан Перрен перешёл из французского клуба "Осер" в "Краснодар" за пять миллионов евро. Он подписал с российскими чемпионами трёхлетний контракт.
После четвёртого тура Российской Премьер-Лиги команда под руководством Мурада Мусаева занимает второе место в турнирной таблице, набрав девять очков. Команда привлекает внимание болельщиков и специалистов своей сильной игрой.
Кроме того, быстрая адаптация новых игроков положительно влияет на общие результаты команды. В настоящее время "Краснодар" ведёт борьбу за высокие места в сезоне и стремится показывать хорошие результаты и в будущем.