Parfyonov Stankovichning iste’fosi haqida fikr bildirdi
Rossiyalik murabbiy Dmitriy Parfenov "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida murabbiyning futbolchilarga qo‘ygan talablarini va ularning bu talablarni qanday bajarishini aniq aytish qiyinligini ta’kidladi. Biroq, barcha murabbiylar kabi u ham natijalarga bog‘liq ekanini aytdi.
Hozirgi paytda jamoaning natijalari yaxshi emas. Shuningdek, rahbariyat va murabbiylar shtabining sabr-toqati qancha davom etishi haqida fikr bildirish uning vakolatida emasligini qayd etdi.
Joriy mavsumda "Spartak" so‘nggi 14 yil ichida eng yomon startni berdi. Poytaxt jamoasi chempionatning to‘rtinchi turidan so‘ng 11-o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yinda "Spartak" o‘z maydonida "Zenit" jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.

Парфёнов высказался об отставке Станковича
Российский тренер Дмитрий Парфёнов высказал мнение о возможном увольнении главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своём мнении он отметил, что трудно точно сказать, какие требования тренер предъявляет футболистам и как они их выполняют. Однако, как и все тренеры, он зависит от результатов.
В настоящее время результаты команды оставляют желать лучшего. Также он отметил, что не входит в его полномочия высказываться о том, сколько продлится терпение руководства и тренерского штаба.
В этом сезоне «Спартак» показал худший старт за последние 14 лет. Столичная команда занимает 11-е место после четвёртого тура чемпионата.
В следующем матче «Спартак» примет у себя «Зенит». Встреча состоится 16 августа и начнётся в 17:30 по московскому времени.