Manchester Yunaytedning sobiq yulduzi Ueyn Runi yozgi transfer bozorida klubga tavsiyalar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Runi fikricha, "qizil iblislar" o‘rta maydonga yana bir sifatli futbolchini qo‘shishlari lozim. Bu orqali Brunu Fernandeshning hujumdagi roli yanada kuchayadi.
Ueyn Runi BBC dasturida shunday dedi: "Men hali ham ishonchli yarim himoyachini jamoaga jalb qilishlarini xohlayman. Bu futbolchi o‘yinni nazorat qilishda va rivojlantirishda yordam beradi.
Men yana bitta shunday o‘yinchini ko‘rishni istardim. Brunu Fernandesh hujumga ko‘proq e’tibor qaratishi kerak".
Shuningdek, 17 avgust, yakshanba kuni Manchester Yunayted Angliya chempionatining birinchi turida Arsenal jamoasiga qarshi uy o‘yinini o‘tkazadi. Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Руни сказал, что Манчестер Юнайтеду нужен новый полузащитник
Бывшая звезда Манчестер Юнайтед Уэйн Руни дал рекомендации клубу на летнем трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Руни, "красным дьяволам" необходимо добавить в полузащиту ещё одного качественного футболиста. Это усилит атакующую роль Бруну Фернандеша.
Уэйн Руни в программе BBC сказал: "Я всё ещё хочу, чтобы в команду привлекли надёжного полузащитника. Этот игрок поможет контролировать игру и развивать её.
Я хотел бы увидеть ещё одного такого игрока. Бруну Фернандеш должен больше сосредоточиться на атаке".
Кроме того, 17 августа, в воскресенье, Манчестер Юнайтед проведёт домашний матч первого тура чемпионата Англии против Арсенала. Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков.