Spaletti futbolga oddiy va ishtiyoq bilan qaraydi
Ilgari Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasini boshqarib kelgan Luciano Spaletti yaqinda Italiya terma jamoasidan ajraldi va futbol haqida falsafiy fikr yuritishga vaqt topdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spaletti o‘zining ijod qilish sharoitlari haqida gapirdi. U oddiy, lekin g‘oya va ishtiyoqga to‘la futbol tarafdori ekanligini ta’kidladi.
Spaletti o‘z ishida faqat manfaatlarga emas, balki his-tuyg‘ular asosida harakat qilishini bildirdi. Shuningdek, u nafaqat Sankt-Peterburg jamoasi va Italiya terma jamoasini, balki "Roma" va "Napoli" klublarini ham boshqargan.
2023 yilda u "Napoli"ni Seriya A chempionligiga olib chiqqan. Bundan tashqari, Spaletti 2017 yildan 2019 yilgacha Milanning "Inter" jamoasida ham murabbiylik qilgan.
Uning faoliyati professional va natijaga yo‘naltirilgan bo‘lib, futbolni oddiy va tushunarli uslubda olib borishga intiladi.

Спаллетти относится к футболу просто и с энтузиазмом
Ранее возглавлявший петербургский «Зенит» Лучано Спаллетти недавно покинул сборную Италии и нашёл время пофилософствовать о футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спаллетти рассказал о своих условиях для творчества. Он подчеркнул, что является простым, но полным идей и энтузиазма поклонником футбола.
Спаллетти отметил, что в своей работе действует не только исходя из интересов, но и на основе чувств. Также он руководил не только петербургской командой и сборной Италии, но и клубами «Рома» и «Наполи».
В 2023 году он привёл «Наполи» к чемпионству в Серии А. Кроме того, Спаллетти тренировал миланский «Интер» с 2017 по 2019 год.
Его деятельность профессиональна и ориентирована на результат, он стремится вести футбол простым и понятным стилем.