Londonning "Arsenal" jamoasining himoyachisi Aleksandr Zinchenko faoliyatini Portugaliyada davom ettirish imkoniyati paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ben Jeykob xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Portugaliya klubi "Portu" allaqachon "Arsenal" bilan bog‘langan, ammo muzokaralar hozircha dastlabki bosqichda ekanligi aytilmoqda.
Oldinroq, Zinchenkoga Istanbulning "Fenerbaxche" jamoasi ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsum yakunida ukrainalik futbolchi "Arsenal"ning asosiy tarkibidan joyini yo‘qotgani ma’lum.
Yaqinda bergan intervyusida Zinchenko o‘tgan mavsumni o‘zining professional faoliyatidagi eng yomon davr deb atadi. Shu bois, futbolchi yangi jamoa izlash va faoliyatini davom ettirish uchun imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda.
Portugaliya ligasida o‘ynash unga yangi tajriba va rivojlanish uchun yaxshi imkoniyat bo‘lishi mumkin. Hozircha rasmiy kelishuvlar yo‘q, lekin tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.

Зинченко может продолжить карьеру в Португалии
Защитник лондонского "Арсенала" Александр Зинченко может продолжить свою карьеру в Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Бен Джейкоб. По информации, португальский клуб "Порту" уже связался с "Арсеналом", однако переговоры находятся на начальной стадии.
Ранее сообщалось, что интерес к Зинченко проявляет также стамбульский "Фенербахче". По итогам прошлого сезона украинский футболист потерял место в основном составе "Арсенала".
В недавнем интервью Зинченко назвал прошедший сезон худшим периодом в своей профессиональной карьере. Поэтому футболист рассматривает возможности поиска новой команды и продолжения карьеры.
Игра в португальской лиге может стать для него хорошей возможностью получить новый опыт и развиваться. Пока официальных соглашений нет, но переговоры между сторонами продолжаются.