Sobiq "Lokomotiv" klubi prezidenti Nikolay Naumov "Evro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida yarim himoyachi Aleksey Batrakovning kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yosh futbolchi katta umidlarni va’da qilganda, atrofidagilar, xususan agentlar, uning narxini oshirishga harakat qiladi. Bu jarayonda turli maqolalar va reportajlar tayyorlanadi.
Naumov Batrakovni kuchli va istiqbolli futbolchi, porloq yulduz deb hisoblaydi. Shunga qaramay, u hali to‘liq shakllangan ustoz darajasiga yetmaganini ta’kidlaydi.
Ba’zan yaxshi o‘yin ko‘rsatishi mumkin, lekin keyingi o‘yinda muvaffaqiyatsizlikka uchraydi. To‘liq shakllangan futbolchi bunday xatolarga yo‘l qo‘ymasligi kerak.
Hozirda 20 yoshda bo‘lgan Batrakov joriy mavsumda "Lokomotiv" jamoasi safida barcha musobaqalarda oltita o‘yin o‘tkazib, sakkizta gol urdi. Uning transfer qiymati taxminan 12 million yevroga baholanmoqda.
Ispaniyaning AS nashri Batrakov haqida yozib, "Lokomotiv" uni saqlab qololmasligiga ishonch bildirgan. Shunday qilib, yosh futbolchining kelajagi katta e’tibor va kutuvlarga sazovor bo‘lib turibdi.
Barselona Yamal goli bilan Atletikni mag'lub etdi
Ispaniya chempionatining navbatdagi turida "Barselona" klubi safarda "Atletik" Bilbao jamoasi bilan kuch sinashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uchrashuv keskin va murosasiz

Наумов: Батраков еще не на уровне наставника
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" высказался о перспективах полузащитника Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда молодой футболист обещает большие надежды, окружающие, в частности агенты, пытаются повысить его стоимость. В этом процессе готовятся различные статьи и репортажи.
Наумов считает Батракова сильным и перспективным футболистом, яркой звездой. Тем не менее, он подчеркивает, что тот еще не достиг полностью сформировавшегося уровня мастера.
Иногда он может показать хорошую игру, но в следующем матче потерпеть неудачу. Полностью сформировавшийся футболист не должен допускать таких ошибок.
В настоящее время 20-летний Батраков в этом сезоне провел за команду "Локомотив" шесть матчей во всех турнирах и забил восемь голов. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 12 миллионов евро.
Испанское издание AS, написав о Батракове, выразило уверенность, что "Локомотив" не сможет его удержать. Таким образом, будущее молодого футболиста вызывает большой интерес и ожидания.