Parfyonov Xlusevichning muammo sababini aytdi
Dmitriy Parfenov Moskva “Spartak” jamoasining himoyachisi Daniil Xlusevich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi yilda rossiyalik futbolchi klubda o‘yin amaliyotida muammolarga duch kelmoqda. Parfenovning aytishicha, Tula jamoasida Xlusevich yetakchi o‘yinchilardan biri bo‘lgan.
Biroq, so‘nggi bir yil davomida kam o‘ynagani sababli o‘ziga bo‘lgan ishonchini yo‘qotgan va jamoa unga katta umid bog‘laganini sezmayapti. Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premer-Ligasining uchinchi turida “Akron” jamoasi bilan o‘yinda (1:1) Xlusevich maydondan haydalib, o‘z jamoasiga qiyinchilik tug‘dirdi.
O‘tgan mavsumda esa u jamoaning uchdan bir qismidan kam o‘yinlarida qatnashdi. Hozirgi paytda “Spartak” to‘rt tur natijasida faqat to‘rt ochko to‘plagan.

Парфёнов Хлусевич рассказал причину проблемы
Дмитрий Парфёнов высказался о защитнике московского «Спартака» Данииле Хлусевиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За последний год российский футболист столкнулся с трудностями в игровой практике в клубе. По словам Парфёнова, в команде из Тулы Хлусевич был одним из ведущих игроков.
Однако за последний год из-за малого количества игр он потерял уверенность в себе и не чувствует, что команда возлагает на него большие надежды. Напомним, что в третьем туре Российской Премьер-Лиги в матче с командой «Акрон» (1:1) Хлусевич был удалён с поля, что создало трудности для его команды.
В прошлом сезоне он участвовал менее чем в трети матчей команды. В настоящее время «Спартак» набрал всего четыре очка по итогам четырёх туров.