Safonov: Spertsiyaning Angliyaga o‘tishi to‘g‘ri emas
Futbol agenti Aleksey Safonov Eduard Spertsiyaning "Sautgempton" klubiga o'tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Angliya klubi "Krasnodar"ga yarim himoyachi uchun 12 million yevro taklif qilgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Safonovning so‘zlariga ko‘ra, "Sautgempton" yomon klub emas, lekin Angliya chempionati – juda qiyin musobaqa bo‘lib, unda kuchli jismoniy tayyorgarlik talab etiladi.
Eduard uchun boshqa chempionatlarda o‘ynash maqsadga muvofiqroq, Angliyaga ketishi to‘g‘ri emas. Agent shuningdek, Spertsiyaning "Sautgempton"ga o‘tishiga ishonmasligini ta’kidladi.
Joriy mavsumda "Krasnodar" kapitanligi qilayotgan futbolchi yetti o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga assistentlik qildi. Uning "Krasnodar" bilan shartnomasi bir yil ichida yakunlanadi.
Shu sababli futbolchining kelajagi hali aniq emas va u yangi imkoniyatlarni o‘rganishda davom etmoqda.

Сафонов: Переход Сперцияна в Англию неправильный
Футбольный агент Алексей Сафонов высказался о возможном переходе Эдуарда Сперциана в клуб "Саутгемптон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения, что английский клуб предложил "Краснодару" 12 миллионов евро за полузащитника. По словам Сафонова, "Саутгемптон" — неплохой клуб, но чемпионат Англии — очень сложное соревнование, требующее высокой физической подготовки.
Для Эдуарда более целесообразно играть в других чемпионатах, переход в Англию неверен. Агент также подчеркнул, что не верит в переход Сперциана в "Саутгемптон".
В текущем сезоне футболист, являющийся капитаном "Краснодара", сыграл в семи матчах, забил два гола и отдал три голевые передачи. Его контракт с "Краснодаром" заканчивается через год.