Berezovskiy: Spertsyan «Sautgempton»ga o‘tishi mumkin
Roman Berezovskiy, Armaniya terma jamoasida darvozabonlar murabbiyi sifatida faoliyat yuritadi, «Krasnodar» jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyaning «Sautgempton» klubiga o‘tishi mumkinligini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi yaqinda «Muqaddaslar» nomi bilan ataluvchi jamoa uning xaridi bo‘yicha rasmiy taklif berganini tasdiqladi. Berezovskiyning fikricha, bu transfer futbolchining faoliyatini rivojlantirish va yangi sinovlarga yuz tutish uchun foydali bo‘ladi.
Garchi «Sautgempton» Angliya Premer-ligasidagi jamoa bo‘lmasa-da, u bu klubda belgilangan maqsadlarga erishishi va boshqa ko‘plab jamoalarning e’tiborini qozonishi mumkin. Murabbiy shuningdek, agar Spertsyan «Sautgempton»ga o‘tsa, kelajakda u Yevrokuboklarda ishtirok etish imkoniga ega bo‘lishini ta’kidladi, chunki Rossiyada bunday imkoniyat hozircha yo‘q.
Joriy mavsumda «Krasnodar»ning yetakchi futbolchisi 7 o‘yinda 2 gol urib, 3 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.

Березовский: Сперцян может перейти в «Саутгемптон»
Роман Березовский, тренер вратарей сборной Армении, оценил возможность перехода полузащитника «Краснодара» Эдуарда Сперцяна в клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист недавно подтвердил, что команда, известная под названием «Святые», официально сделала предложение о его приобретении. По мнению Березовского, этот трансфер будет полезен для развития карьеры игрока и позволит ему столкнуться с новыми испытаниями.
Хотя «Саутгемптон» не является командой Английской Премьер-лиги, он может достичь поставленных целей в этом клубе и привлечь внимание многих других команд. Тренер также отметил, что если Сперцян перейдет в «Саутгемптон», у него появится возможность в будущем участвовать в еврокубках, поскольку в России такой возможности пока нет.
В текущем сезоне ведущий игрок «Краснодара» забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи в 7 матчах. Эти показатели показывают, что он является важным игроком для своей команды.