Batrakov Yevropaga ko‘chib o‘tishni o‘ylamoqda, Bilyaletdinov fikri
Rossiyalik murabbiy Rinat Bilyaletdinov «Lokomotiv» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning Yevropaga muvaffaqiyatli ko‘chib o‘tish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, Rossiya chempionatidan chiqqan ko‘plab iste’dodli futbolchilar xorijda o‘z o‘rnini topa olmagan va zaxira o‘yinchiga aylangan holatlar ko‘p uchraydi. Bilyaletdinovning ta’kidlashicha, o‘ynash yaxshiroqdir, o‘tirib qolish emas.
Kimdir 18 yoshida ketadi va ko‘pincha yo‘qolib ketadi. Biz o‘z futbolchilarimizni majburan taklif qilmasligimiz kerak, ular o‘zlari kelishi lozim.
Albatta, ba’zi joylarda yordam berish, maslahat berish mumkin, ammo birinchi tashabbus u tarafdan bo‘lishi zarur, deb hisoblaydi mutaxassis. Aleksey Batrakov hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lib, 20 yoshli yarim himoyachining to‘rt o‘yinda oltita gol urganligi qayd etilgan.
Shuningdek, u Fonbet Rossiya Kubogida ham ikki golga mualliflik qilgan. Bu natijalar Batrakovning yuqori darajada o‘ynayotganligini va kelajakda Yevropada ham muvaffaqiyat qozonish imkoniyatining borligini ko‘rsatadi.

Батраков думает о переезде в Европу, мнение Билялетдинова
Российский тренер Ринат Билялетдинов оценил возможности полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова успешно перейти в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, многие талантливые футболисты, покинувшие российский чемпионат, не смогли найти себя за границей и стали запасными игроками. Билялетдинов подчеркнул, что лучше играть, чем сидеть на скамейке.
Кто-то уходит в 18 лет и часто теряется. Мы не должны заставлять наших футболистов уезжать, они должны приходить сами.
Конечно, в некоторых случаях можно помочь, дать совет, но первая инициатива должна исходить от них, считает специалист. Алексей Батраков в настоящее время является одним из лучших бомбардиров российского чемпионата, 20-летний полузащитник забил шесть голов в четырёх матчах.
Кроме того, он также забил два гола в Кубке России Фонбет. Эти результаты показывают, что Батраков играет на высоком уровне и имеет возможность добиться успеха в Европе в будущем.