Mehmonlar asosan faqat mudofaa qildi va bu ishni muvaffaqiyatli amalga oshirdi. Oldingi haftadagi 1:1 hisobidan so‘ng, "Noa" jamoasi g‘alaba qozonishi talab etilgan edi.
"Linkoln" darvozasiga jami 16 marta zarba berilganiga qaramay, asosiy vaqt davomida hisob ochilmadi va o‘yin qo‘shimcha 30 daqiqaga cho‘zildi. Qo‘shimcha vaqtda ham gollar qayd etilmadi, natijada penaltilar seriyasi o‘tkazildi.
Ushbu seriyada "Noa" raqibidan 5:6 hisobida mag‘lub bo‘ldi va keyingi bosqichga o‘ta olmadi. Keyingi raqib Yevropa Konferensiyalar Ligasi doirasida "Olimpiya" Lyublyana yoki "Egnatiya" jamoalaridan biri bo‘ladi.
O‘yin protokoli shunday: "Noa" Yerevan 0:0 (penaltilar 5:6) "Linkoln". Jamoalarning asosiy va zaxira o‘yinchilari hamda ularning o‘yin davomida qilgan o‘rin almashishlari qayd etilgan.
Ushbu o‘yin "Abovyan Siti" stadionida bo‘lib o‘tdi. Umuman olganda, o‘yin juda qattiq va teng kurash ruhida kechdi.

Команда Ноя проиграла команде Гибралтара в серии пенальти
В третьем квалификационном раунде Лиги Европы армянская команда «Ноа» в течение 90 минут пыталась прорвать оборону команды «Линкольн» из Гибралтара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гости в основном только оборонялись и успешно справились с этой задачей. После счета 1:1 на прошлой неделе, от команды «Ноа» требовалась победа.
Несмотря на то, что по воротам «Линкольна» было нанесено всего 16 ударов, в основное время счет не был открыт, и игра была продлена на дополнительные 30 минут. В дополнительное время голы также не были забиты, в результате чего была назначена серия пенальти.
В этой серии «Ноа» проиграла сопернику со счетом 5:6 и не смогла пройти в следующий раунд. Следующим соперником в рамках Лиги конференций УЕФА станет одна из команд «Олимпия» Любляна или «Эгнатия».
Протокол матча следующий: «Ноа» Ереван 0:0 (пенальти 5:6) «Линкольн». Зафиксированы основные и запасные игроки команд, а также их замены в ходе игры.
Матч прошел на стадионе «Абовян Сити». В целом игра была очень напряженной и проходила в духе равной борьбы.