Virtus Milsami ustidan 5:3 hisobida g‘alaba qozondi
«Virtus» jamoasi San-Marino shahridan va Moldovaning «Milsami» jamoasi Konferensiyalar ligasi saralash bosqichining play-off bosqichiga chiqish uchun kurash olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning birinchi bo‘limida Ime Ndon to‘pni hamkasbidan oldi va chap qanotdan uzoq burchakka zarba berdi, biroq to‘p darvoza tirgagidan o'tib ketdi. Jarima maydonining chizig‘idan Sorin Chele o‘ng burchakka zarba berdi, lekin to‘p yana darvoza tirgagidan o'tib ketdi.
Mezbonlar safidan Abdul Niyang to‘pni o‘ng qanotdan oldi, markazga yaqinlashib, o‘ng pastki burchakka zarba berdi, ammo to‘p yana darvoza tirgagidan o'tdi. Ikkinchi bo‘limda Matteo Zenoni raqib darvozasiga yugurib chiqdi va o‘ng burchakka zarba berdi, ammo darvozabon oyoq bilan to‘pni to‘sdi.
58-daqiqada Niyang to‘pni hamkasbiga uzatdi, Stefano Skappini esa to‘pni darvozabon ustidan aniq zarba bilan darvozaga yo‘naltirdi va hisobni 1:0 ga olib chiqdi. Tez orada o‘ng qanotdan uzatilgan to‘pni Ivan Buonokunto birinchi bo‘lib oldi va darvozaga aniq zarba berdi, hisob 2:0 bo‘ldi.
79-daqiqada penalti zarbasini o‘ng oyog‘i bilan to‘pni markazga yo‘naltirdi, darvozabon esa to‘pni to‘xtata olmadi va hisob 3:0 ga yetdi. Ikki o‘yin yakuniga ko‘ra, «Virtus» jamoasi umumiy hisobda 5:3 g‘alaba qozondi va keyingi bosqichda «Breidablik» jamoasi bilan o‘ynaydi.
O‘yin protokoli shunday: «Virtus» 3:0 «Milsami» (1:0) gollar: Stefano Skappini 58’, Ivan Buonokunto 65’ va 79’. Ushbu o‘yin 14 avgustda «Stadio di Acquaviva» stadionida o‘tkazildi.

Virtus Milsami одержал победу со счетом 5:3
Команда «Virtus» из Сан-Марино и молдавская команда «Milsami» боролись за выход в плей-офф квалификационного раунда Лиги конференций. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В первом тайме Име Ндон получил мяч от партнера и пробил в дальний угол с левого фланга, но мяч прошел мимо штанги. Сорин Челе пробил с линии штрафной в правый угол, но мяч снова прошел мимо ворот.
Из состава хозяев Абдул Ньянг получил мяч на правом фланге, приблизился к центру и пробил в правый нижний угол, но мяч вновь прошел мимо ворот. Во втором тайме Маттео Зенони прорвался к воротам соперника и пробил в правый угол, но вратарь ногой отразил мяч.
На 58-й минуте Ньянг отдал пас партнеру, а Стефано Скаппини точно пробил над вратарем и открыл счет — 1:0. Вскоре Иван Буонокунто первым добрался до мяча, переданного с правого фланга, и точно пробил в ворота — 2:0.
На 79-й минуте с пенальти мяч был направлен в центр правой ногой, вратарь не смог остановить мяч, и счет стал 3:0. По итогам двух матчей команда «Virtus» выиграла с общим счетом 5:3 и в следующем раунде сыграет с командой «Breidablik».