Onopko: Albani va Karpin ish uslubi o‘xshash
«Rostov» jamoasining murabbiylar shtabi a’zosi Viktor Onopko jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Jonathan Albani va sobiq bosh murabbiy Valeriy Karpinni ish uslublarini taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Albani avval Karpinning video yordamchisi sifatida faoliyat yuritgan va uning ketishidan so‘ng jamoani boshqargan. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin uslubi asosan o‘zgarmagan: yuqori pressink va mudofaaning uch bosqichi saqlanib qolgan, faqat chiqish usulida biroz o‘zgarishlar mavjud.
Huqumda esa Komlichenko ketganidan keyin Golenkov oldinga chiqdi. Boshqa jihatlar asosan avvalgidek qolgan, faqat taktika mashg‘ulotlari endi kamroq emotsional tarzda o‘tkazilmoqda.
«Rostov» 2025/2026 yilgi mavsumni to‘rt mag‘lubiyat bilan boshladi. Jamoa birinchi g‘alabasini faqat to‘rtinchi turda «Pari NN»ga qarshi qo‘lga kiritdi, biroq Rossiya Kubogida aynan shu jamoaga yutqazdi.
Umuman olganda, jamoaning o‘yini va taktikasida katta o‘zgarishlar yo‘q, lekin murabbiylar shtabida ba’zi yangilanishlar mavjud.

Онопко: стиль работы Албани и Карпина схож
Член тренерского штаба команды «Ростов» Виктор Онопко сравнил стили работы нынешнего главного тренера Джонатана Альбани и бывшего главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Альбани ранее работал видеоассистентом Карпина и возглавил команду после его ухода. По словам специалиста, стиль игры в основном не изменился: высокий прессинг и три этапа обороны сохранились, изменились лишь некоторые моменты в способах выхода из обороны.
В атаке после ухода Комличенко Голенков вышел вперед. Другие аспекты остались в основном прежними, только тактические тренировки теперь проходят менее эмоционально.
«Ростов» начал сезон 2025/2026 с четырёх поражений. Команда одержала первую победу только в четвёртом туре против «Пари НН», однако в Кубке России именно этой команде проиграла.
В целом в игре и тактике команды больших изменений нет, но в тренерском штабе произошли некоторые обновления.