Moskva «Dinamo» jamoasi va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin «Rostov» klubidan ketishni birinchi marta qachon o‘ylab qolganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu fikr 2023/2024 yilgi mavsum boshida, jamoaning ikki karra safarga chiqqan paytida yuzaga kelgan. Mutaxassis shunday vaziyatlarda kamida bir hafta oilasini ko‘rolmasligini, shuningdek, Rostov aeroportining yopilishi bilan bog‘liq uzluksiz safarlar uning holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatganini aytdi.
Karpin intervyuda shunday dedi: «Biz birinchi safarga tayyorgarlik ko‘rayotgan payt Rostovda edik. Avtobusga o‘tirgan zahotim hammasi tugadi, degan fikr paydo bo‘ldi.
Hali bazadan chiqmagan edik». U shuningdek, har safar yo‘lning umumiy davomiyligi 11-12 soat atrofida bo‘lganini esladi.
Avvalroq «Rostov» murabbiylar shtabi a’zosi Viktor Onopko Karpinning jamoani tark etishini qanday e’lon qilgani haqida so‘zlab bergan edi. Bu holat murabbiy uchun jiddiy qaror bo‘lib, uning ish faoliyatida muhim burilish nuqtasi sifatida qoldi.

Карпин принял решение покинуть Ростов в начале сезона
Главный тренер московского «Динамо» и сборной России Валерий Карпин рассказал, когда впервые задумался о том, чтобы покинуть клуб «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта мысль возникла в начале сезона 2023/2024, когда команда дважды отправилась в выездные поездки. Специалист отметил, что в таких ситуациях он не мог видеть свою семью как минимум неделю, а также постоянные перелёты, связанные с закрытием аэропорта Ростова, негативно сказались на его состоянии.
В интервью Карпин сказал: «Мы были в Ростове, готовясь к первой поездке. Как только я сел в автобус, появилась мысль, что всё кончено.
Мы ещё даже не выехали с базы». Он также вспомнил, что общая продолжительность каждой поездки составляла около 11-12 часов.
Ранее член тренерского штаба «Ростова» Виктор Онопко рассказал, как Карпин объявил о своём уходе из команды. Этот случай стал серьёзным решением для тренера и важной вехой в его карьере.