Argentina terma jamoasi hujumchisi Lukas Beltran, hozirda "Fiorentina" klubida o‘ynayotgan futbolchi, Rossiyaga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda ichki manba Ivan Karpov xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, 24 yoshli futbolchini Moskva shahridagi CSKA jamoasi o‘z safiga qo‘shmoqchi.
Klub rahbariyati futbolchi uchun 12 million yevro taklif qilmoqda. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.
Oldinroq matbuotda Lukasga Moskva shahrining yana bir yirik klubi – "Spartak" ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgandi. O‘tgan mavsumda Beltran Italiya Serie A chempionatida "Fiorentina" jamoasi safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va to‘rtta golga assistentlik qildi.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining faoliyati va uning Rossiyaga ko‘chib o‘tish ehtimoli haqida aniq tasavvur beradi.

ЦСКА хочет купить Лукаса Бельтрани за 12 миллионов евро
Нападающий сборной Аргентины Лукас Бельтран, в настоящее время выступающий за клуб «Фиорентина», может перейти в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил внутренний источник Иван Карпов. По данным источника, 24-летнего футболиста хочет заполучить московский ЦСКА.
Руководство клуба предлагает за игрока 12 миллионов евро. В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами.
Ранее в прессе сообщалось, что еще один крупный московский клуб — «Спартак» — также проявляет интерес к Лукасу. В прошлом сезоне Бельтран провел 33 матча в чемпионате Италии Серии А за «Фиорентину», забил пять голов и отдал четыре результативные передачи.