Kingsli Koman Al-Nasr klubiga o‘tmoqda
Saudiya Arabistonining Al-Nasr klubi, jamoa ranglarini yulduzli portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu himoya qilmoqda, yaqinda yana bir yuqori darajadagi futbolchi bilan kuchayadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, jamoaga 29 yoshli yarim himoyachi, Myunxenning Bayern klubidan Kingsli Koman qo‘shiladi. Fransuz qanot hujumchisi Saudiya Arabistonining nufuzli klubi bilan uch yillik uzoq muddatli shartnoma imzolaydi.
2024/2025 mavsumida Koman Germaniya chempionatining 28 o‘yinida maydonga tushdi. U beshta gol urib, to‘rtta golli uzatma amalga oshirdi.
Bu transfer Al-Nasr jamoasining tarkibini yanada kuchaytirishga xizmat qiladi va klubning kelgusi musobaqalardagi muvaffaqiyatlarini ta’minlashga yordam beradi.

Кингсли Коман переходит в клуб Аль-Наср
Клуб Аль-Наср из Саудовской Аравии, цвета которого защищает звездный португальский нападающий Криштиану Роналду, вскоре усилится еще одним высококлассным футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным журналиста Фабрицио Романо, в команду присоединится 29-летний полузащитник Кингсли Коман из мюнхенской Баварии. Французский вингер подпишет долгосрочный трехлетний контракт с престижным клубом Саудовской Аравии.
В сезоне 2024/2025 Коман провел 28 матчей в чемпионате Германии. Он забил пять голов и отдал четыре результативные передачи.
Этот трансфер направлен на дальнейшее усиление состава Аль-Насра и поможет клубу добиться успехов в предстоящих соревнованиях.