Argentina klubining himoyachisi Kevин Lomonako Rossiya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Metaratings.ru jurnalistlarining ma’lumotlariga ko‘ra, Moskva «Spartak» klubi ushbu futbolchini sotib olishni xohlamoqda. Bitimni yakunlash ustida «qizil-oq» jamoaning sport direktori Fransis Kahigao ishlamoqda.
Lomonakoning «Spartak»ga o‘tishining taxminiy summasi 15,5 million yevroga teng bo‘lishi mumkin. «Spartak» Rossiya premer-ligasining yangi mavsumida yaxshi boshlay olmadi.
To‘rt turdan so‘ng jamoa faqat to‘rt ochko to‘plagan. «Qizil-oq»lar yetakchi «Krasnodar»dan sakkiz ochko orqada qolmoqda.
Keyingi o‘yinda ular o‘z maydonida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Спартак может купить нового защитника за 15 миллионов
Защитник аргентинского клуба Кевин Ломонако может перейти в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным журналистов Metaratings.ru, московский клуб «Спартак» хочет приобрести этого футболиста. Над завершением сделки работает спортивный директор «красно-белых» Франсис Кахигао.
Предполагаемая сумма перехода Ломонако в «Спартак» может составить 15,5 миллиона евро. «Спартак» не смог хорошо начать новый сезон Российской премьер-лиги.
После четырех туров команда набрала всего четыре очка. «Красно-белые» отстают от лидера «Краснодара» на восемь очков.
В следующем матче они примут на своем поле санкт-петербургский «Зенит». Эта встреча состоится в субботу, 16 августа.