Milan klubi yangi himoyachi bilan shartnoma imzoladi
20 yoshli shveytsariyalik himoyachi Zakari Atekame o‘z faoliyatini Italiya chempionatida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning yangi jamoasi "Milan" klubi bo‘ldi, bu haqda "rossoneri" matbuot xizmati ma’lum qildi. Himoyachi "Milan" bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi.
Shartnoma 2030 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt ekspertlarining bahosiga ko‘ra, Atekamening o‘tishi "Milan" uchun o‘n million yevroga tushdi.
2024/2025 yilgi mavsumda Zakari 43 ta o‘yinda maydonga tushdi, bitta gol urdi va uchta golga uzatma berdi. "Milan" joriy mavsumda Italiya chempionatida kutilgan natijani ko‘rsatmay, 63 ochko to‘plab, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egalladi.
Klub rahbariyati va muxlislar jamoaning kelgusidagi faoliyatidan yuqori natijalar kutmoqda. Zakari Atekamening "Milan"ga qo‘shilishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga yordam beradi va keyingi mavsumlarda muvaffaqiyatlarga erishish imkonini oshiradi.

Клуб Милан подписал контракт с новым защитником
20-летний швейцарский защитник Закари Атекаме продолжит свою карьеру в чемпионате Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его новой командой стал клуб "Милан", о чем сообщил пресс-служба "россонери". Защитник подписал долгосрочный контракт с "Миланом".
Контракт действует до середины 2030 года. По оценке экспертов Transfermarkt, переход Атекаме обошёлся "Милану" в десять миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 Закари сыграл в 43 матчах, забил один гол и отдал три результативные передачи. "Милан" в текущем сезоне чемпионата Италии не оправдал ожиданий, набрав 63 очка и заняв восьмое место в турнирной таблице.
Руководство клуба и болельщики ожидают высоких результатов от команды в будущем. Присоединение Закари Атекаме к "Милану" поможет укрепить линию защиты и повысит шансы на успехи в следующих сезонах.