Komlichenko va Vorobyev o‘rtasida sog‘lom raqobat davom etmoqda
«Lokomotiv» jamoasining markaziy hujumchisi Nikolay Komlichenko, yozda poytaxt jamoasiga qo‘shilganidan keyin, asosiy tarkib uchun Dmitriy Vorobyev bilan raqobati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vorobyev o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun hech qanday sabab bermaydi va Komlichenko ham uni almashtirish uchun sabab yaratmaydi. Bu masala faqat futbol nuqtai nazaridan hal qilinadi.
Jamoa g‘alaba qozongan bo‘lsa va hujumchi gol urgan bo‘lsa, uni nima uchun almashtirish kerakligi tushunarli emas. Hozirgi mavsumda Dmitriy Vorobyev barcha turnirlarda oltita o‘yinda to‘rtta gol urib, ikki golga uzatma bergan.
Komlichenko esa hali «temiryo‘lchilar» safida o‘zining ilk golini ura olmadi. «Lokomotiv» chempionat boshlanishidan buyon 12 ochko to‘plab, Rossiya Premyer Ligasi jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa va futbolchilar oldida katta maqsadlar turibdi va raqobat ular uchun ijobiy kuch bo‘lib xizmat qilmoqda.

Komlichenko и Vorobyev продолжают здоровую конкуренцию
Центральный нападающий команды «Локомотив» Николай Комличенко, присоединившийся к столичной команде летом, высказался о конкуренции с Дмитрием Воробьевым за основную заявку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Воробьев не дает никаких причин потерять свое место, и Комличенко также не создает причин для его замены. Этот вопрос решается исключительно с футбольной точки зрения.
Если команда выигрывает, а нападающий забивает гол, непонятно, зачем его менять. В нынешнем сезоне Дмитрий Воробьев во всех турнирах в шести матчах забил четыре гола и отдал две голевые передачи.
Комличенко же пока не смог забить свой первый гол за «железнодорожников». «Локомотив» набрал 12 очков с начала чемпионата и занимает первое место в таблице Российской Премьер-Лиги.