Rossiya terma jamoasining sobiq himoyachisi Vladimir Granat Moskva klublari — CSKA va Dinamo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular yaqin orada Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yinida to‘qnash keladi. Granatning so‘zlariga ko‘ra, hozirda CSKA jamoasi Dinamoga nisbatan ustunlikka ega.
U murabbiy Chelestini boshchiligida jamoada aniq o‘yin uslubi shakllanganini ta’kidladi. Aksincha, Karpin boshqargan Dinamo jamoasi hali yangi talab va shart-sharoitlarga moslashmoqda.
Bu haqda «Sovetskiy sport» nashri xabar berdi. Rossiya Premyer Ligasi beshinchi tur o‘yini 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Hozirgi vaqtda CSKA turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda, 8 ochko jamg‘argan.
Dinamo esa 5 ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onada turibdi. Ushbu o‘yin jamoalarning mavsumdagi o‘rinlarini yaxshilash imkoniyatini beradi va muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Гранат: ЦСКА сейчас превосходит Динамо
Бывший защитник сборной России Владимир Гранат высказался о московских клубах — ЦСКА и Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они вскоре встретятся в очередном матче чемпионата России. По словам Граната, сейчас команда ЦСКА имеет преимущество над Динамо.
Он отметил, что при тренере Челестини в команде сформировался чёткий игровой стиль. Напротив, команда Динамо под руководством Карпина ещё адаптируется к новым требованиям и условиям.
Об этом сообщает издание «Советский спорт». Матч пятого тура Российской Премьер-Лиги состоится 17 августа.
Игра начнётся в 18:00 по московскому времени. В настоящее время ЦСКА занимает четвёртое место в турнирной таблице, набрав 8 очков.
Динамо же с 5 очками находится на девятой позиции. Эта игра даст командам возможность улучшить свои позиции в сезоне и обещает стать интересным поединком для болельщиков.