Gvardiola Grilishning Evertonga ketishini maqtadi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoadan hujumchi yarim himoyachi Jek Grilishning ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Grilish «Everton» klubiga ijaraga berildi. Gvardiola Grilishga yangi jamoada omad tilab, u yerda ko‘p o‘ynashi muhimligini ta’kidladi.
Unga o‘yin amaliyotini oshirish zarurligini aytdi va bu qaror jamoa va futbolchi uchun eng to‘g‘ri ekanligini bildirdi. Shuningdek, Gvardiola futbolchining «Everton» kabi an’anaviy klubda o‘ynashi uning rivojlanishiga yordam berishini umid qilmoqda.
Premier-liganing birinchi turida «Manchester Siti» safarda «Vulverxempton» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. O‘yin 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Ushbu uchrashuvda «Manchester Siti» o‘zining yangi mavsumdagi kuchini ko‘rsatishga harakat qiladi. Gvardiola va uning jamoasi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Гвардиола похвалил переход Грилиша в Эвертон
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о переходе атакующего полузащитника Джека Грилиша из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Грилиш был отдан в аренду в клуб «Эвертон». Гвардиола пожелал Грилишу удачи в новой команде и подчеркнул важность того, чтобы он там много играл.
Он отметил необходимость увеличения игровой практики и заявил, что это решение является наилучшим как для команды, так и для футболиста. Также Гвардиола надеется, что игра в таком традиционном клубе, как «Эвертон», поможет развитию игрока.
В первом туре Премьер-лиги «Манчестер Сити» сыграет в гостях с командой «Вулверхэмптон». Матч состоится в субботу, 16 августа, и начнётся в 19:30 по московскому времени.
В этой встрече «Манчестер Сити» постарается показать свою силу в новом сезоне. Гвардиола и его команда ставят цель добиться высоких результатов в новом сезоне.