Uning so‘zlariga ko‘ra, La Liga mavsumi Zaxaryan uchun Ispaniyada hal qiluvchi ahamiyatga ega. Agar u o‘zini munosib ko‘rsata olsa va maydonda yetarlicha vaqt o‘tkazsa, mamlakatda qolishi va talab yuqori bo‘lishi aniq.
Riancho ta’kidlashicha, Arsen bu mavsumda imkoniyatga ega bo‘ladi, keyingi natijalar esa faqat undan kelib chiqadi. Mutaxassis shuningdek, agar Zaxaryan Ispaniyada muvaffaqiyatsiz mavsum o‘tkazsa, Rossiyaga qaytib ketishi mumkinligini aytdi.
Eng so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, rossiyalik futbolchi virusli kasallikdan sog‘ayib, jamoasiga Ispaniya chempionatining birinchi turida yordam berishga tayyor. 16 avgust kuni "Real Sosyedad" safarda "Valensiya" jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Riancho: Арсен Захарян получит шанс в сезоне
Испанский специалист Рауль Рианчо, ранее тренировавший команду "Спартак", оценил перспективы полузащитника "Реал Сосьедад" Арсена Захаряна в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сезон Ла Лиги имеет решающее значение для Захаряна в Испании. Если он сможет проявить себя достойно и проводить на поле достаточно времени, то его пребывание в стране и высокий спрос на него гарантированы.
Рианчо подчеркнул, что Арсен получит шанс в этом сезоне, а дальнейшие результаты зависят только от него. Специалист также отметил, что в случае неудачного сезона в Испании Захарян может вернуться в Россию.
По последним данным, российский футболист выздоровел после вирусного заболевания и готов помочь своей команде в первом туре чемпионата Испании. 16 августа "Реал Сосьедад" сыграет в гостях с командой "Валенсия".