Gvardiola Savioning Man Siti bilan qolishini xohlaydi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola qanot himoyachisi Savioning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda matbuot futbolchini Tottenxem klubi bilan bog‘lamoqda. Gvardiola savolga javoban, Savio ketadimi, bilmasligini aytdi.
Agar Tottenxem yoki boshqa klub futbolchini sotib olmoqchi bo‘lsa, ular avvalo uning jamoasiga murojaat qilishi kerakligini ta’kidladi. Ular ham shunday yo‘l tutishlarini bildirdi.
Gvardiola Savioning jamoada uzoq yillar qolishini istashini aytdi, chunki u yuqori salohiyatga ega ajoyib o‘yinchi hisoblanadi. Ammo oxir-oqibat, har doimgidek, futbolchining o‘zi xohlagan qaror eng muhim ekanligini ta’kidladi.
Premier liga birinchi turida Manchester Siti 16 avgust kuni safarda Vulverxempton jamoasi bilan bahs olib boradi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.

Гвардиола хочет, чтобы Савио остался в Ман Сити
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказался о будущем защитника Савио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни СМИ связывают футболиста с клубом Тоттенхэм. В ответ на вопрос Гвардиола сказал, что не знает, уйдет ли Савио.
Если Тоттенхэм или другой клуб захотят купить футболиста, они должны сначала обратиться к его нынешнему клубу. Он отметил, что они поступят именно так.
Гвардиола заявил, что хочет, чтобы Савио оставался в команде на долгие годы, так как он является игроком с высоким потенциалом. Однако в конечном итоге, как всегда, самое важное — это решение самого футболиста.
В первом туре Премьер-лиги Манчестер Сити 16 августа сыграет в гостях с командой Вулверхэмптон. Эта игра ожидается с большим интересом.