Alisson Liverpul safida 300-o‘yinini o‘tkazdi
Darvozabon Alisson hozirda "Liverpul" jamoasi safida 300-o‘yinini o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu yubiley o‘yinni Angliya Premer Ligasi birinchi turida "Bornmut"ga qarshi o‘tkazdi. Braziliyalik darvozabon "Liverpul" safida Angliya chempionatida 230 ta o‘yin o‘tkazgan, shuningdek, Chempionlar ligasida 52, Angliya kubogida 9, mamlakat superkubogida 3 o‘yin o‘ynagan.
Bundan tashqari, u Angliya ligasi kubogi, Yevropa ligasi va Klublar jahon chempionatida har birida ikki marta maydonga tushgan. Alisson 2018 yildan beri "Liverpul" jamoasida faoliyat yuritmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami 35 o‘yin o‘tkazdi, 33 ta gol o‘tkazib yubordi va 13 marta o‘z darvozasini daxlsiz saqladi. Uning ishtiroki jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynaydi.
Darvozabonning tajribasi va malakasi "Liverpul" uchun katta qiymatga ega bo‘lib, u jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlarida asosiy omillardan biri hisoblanadi. Alissonning o‘yindagi barqarorligi va yuqori darajadagi mahorati unga ishonchni oshiradi hamda jamoani g‘alabaga yetaklaydi.

Алиссон провел 300-й матч за Ливерпуль
Вратарь Алиссон в настоящее время проводит 300-й матч в составе команды "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сыграл этот юбилейный матч в первом туре Английской Премьер-лиги против "Борнмута". Бразильский вратарь провел 230 матчей в чемпионате Англии за "Ливерпуль", а также 52 игры в Лиге чемпионов, 9 в Кубке Англии и 3 в Суперкубке страны.
Кроме того, он выходил на поле по два раза в Кубке английской лиги, Лиге Европы и Клубном чемпионате мира. Алиссон выступает за "Ливерпуль" с 2018 года.
В прошлом сезоне он провел всего 35 матчей во всех турнирах, пропустил 33 гола и 13 раз сохранил свои ворота в неприкосновенности. Его участие играет важную роль в укреплении оборонительной линии команды.
Опыт и мастерство вратаря имеют большое значение для "Ливерпуля", он считается одним из ключевых факторов успешных выступлений команды. Стабильность и высокий уровень игры Алиссона повышают доверие и ведут команду к победам.