Arteta: Edegor «Arsenal» sardori bo‘lishga loyiq
Londonning «Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoa sardori Martin Edegorning yetakchilik fazilatlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda taniqli sobiq futbolchi Toni Adams Deklan Raysni «kanonirlar» sardori lavozimiga norvegiyalik o‘yinchidan ko‘ra ko‘proq munosib deb hisoblagan edi. Arteta esa har kimning o‘z fikri borligini ta’kidladi.
Eng muhimi, sardorlik lavozimiga o‘z jamoa a’zolari tomonidan kim tanlanganligi va kim ularni ruhlantirayotganidir. Martin ko‘plab ijobiy xislatlarga ega.
U hech qanday so‘zsiz hurmat va e’tiborni qozonadi. Ko‘pchilik omma oldida baland ovozda gapiradi, ammo yopiq eshik ortida boshqa xulq-atvor ko‘rsatadi.
Martin esa bunday emas. Men unga yuz foiz ishonaman, dedi Arteta.
17 avgust kuni «Arsenal» Angliya chempionatining yangi mavsumining birinchi turida «Manchester Yunayted» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi. Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kutilyapti, chunki har ikki jamoa kuchli tarkibga ega va yuqori natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Arteta: Эдегор достоин стать капитаном «Арсенала»
Главный тренер лондонского «Арсенала» Микель Артета поделился своими мыслями о лидерских качествах капитана команды Мартина Эдегора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно известный бывший футболист Тони Адамс считал, что Деклан Райс более достоин звания капитана «канониров», чем норвежец. Артета же подчеркнул, что у каждого своё мнение.
Самое главное — кто выбран капитаном его товарищами по команде и кто их вдохновляет. У Мартина много положительных качеств.
Он заслуживает уважение и внимание без лишних слов. Многие громко говорят на публике, но за закрытыми дверями ведут себя иначе.
Мартин — не из их числа. Я доверяю ему на сто процентов, — сказал Артета.
17 августа «Арсенал» в первом туре нового сезона чемпионата Англии сыграет в гостях с «Манчестер Юнайтед». Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды имеют сильный состав и стремятся показывать высокие результаты.