Sobiq bosh murabbiy Aleksandr Grigoryan Rossiya Premyer Ligasi klublaridan birida faoliyat olib borgan paytda Daniyel Ruizning CSKAga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu transferni to‘liq tushunmaganini ta’kidladi. Hozirgi mavsum oxirigacha CSKA Kolumbiyadan kelgan hujumchi yarim himoyachini ijaraga oldi.
Grigoryan «Match TV» efirida aytishicha, ular Ruiz haqida juda kam ma’lumotga ega, ammo CSKA hujumni kuchaytirmoqda. Biroq uning fikricha, jamoa avvalo himoyani mustahkamlashi kerak edi.
Oldingi yarim himoyachi Aleksandr Grishin esa futbolchilarning ko‘pligi hech qachon ortiqcha bo‘lmasligini ta’kidladi. Ijaraning oxirida CSKA Ruizni Kolumbiyaning «Milionaros» klubidan 1,5 million yevroga sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.

Григорян раскритиковал трансфер Руиса в ЦСКА
Бывший главный тренер Александр Григорян, работавший в одном из клубов Российской Премьер-Лиги, высказал своё мнение о переходе Даниэля Руиса в ЦСКА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что полностью не понимает этот трансфер. До конца текущего сезона ЦСКА арендовал полузащитника-нападающего из Колумбии.
Григорян в эфире «Матч ТВ» заявил, что у них очень мало информации о Руисе, но ЦСКА усиливает атаку. Однако, по его мнению, команде в первую очередь нужно было укрепить защиту.
Бывший полузащитник Александр Гришин подчеркнул, что большое количество футболистов никогда не бывает лишним. По окончании аренды ЦСКА получит право выкупа Руиса у колумбийского клуба «Мильонариос» за 1,5 миллиона евро.