Sobiq Moskva "Lokomotiv" jamoasining vitse-prezidenti Yuriy Belous Valeriy Karpinning bitta jamoani tanlash zarurati yuzaga kelganda qaysi jamoani afzal ko‘rishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda mutaxassis Moskva "Dinamo" jamoasi va Rossiya terma jamoasida bir vaqtda faoliyat yuritmoqda. Belousning so‘zlariga ko‘ra, Karpin terma jamoani tark etishi ehtimoli kam.
U ko‘proq terma jamoaga e’tibor qaratishi mumkin. Agar "Dinamo"da natijalar yaxshi bo‘lmasa, Valeriy Georgiyevich faqat terma jamoaga diqqatini jamlashi ehtimoldan holi emas, deb ta’kidladi.
So‘nggi o‘yinda Karpin boshchiligidagi "Dinamo" Rossiya kubogi guruh bosqichida "Krasnodar"ga o‘z maydonida katta hisobda mag‘lub bo‘ldi. To‘rt turdan so‘ng "oq-ko‘k" jamoa to‘plagan to‘rt ochko bilan turnir jadvalida o‘nchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi, beshinchi turda "Dinamo" hali mag‘lubiyatga uchramagan CSKA jamoasini qabul qiladi. Ushbu vaziyatda Karpinning jamoani boshqarishdagi qarorlari va natijalari jamoa kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Belous: Карпин может не покидать сборную
Бывший вице-президент московского «Локомотива» Юрий Белоус высказался о том, какую команду предпочтет Валерий Карпин, если возникнет необходимость выбрать одну команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время специалист одновременно работает в московском «Динамо» и сборной России. По словам Белоуса, вероятность того, что Карпин покинет сборную, невелика.
Он может уделять больше внимания именно сборной. Если в «Динамо» результаты будут плохими, Валерий Георгиевич вполне может сосредоточиться только на сборной, подчеркнул он.
В последнем матче «Динамо» под руководством Карпина крупно проиграло на своём поле «Краснодару» в групповом этапе Кубка России. После четырёх туров команда в бело-голубой форме с четырьмя очками занимает десятое место в турнирной таблице.
В следующем, пятом туре «Динамо» примет ЦСКА, который ещё не потерпел ни одного поражения. В этой ситуации решения и результаты Карпина в управлении командой будут иметь важное значение для будущего клуба.