Rossiya chempionatining beshinchi turida Grozniy shahridagi «Ahmat» jamoasi o‘z maydonida Samarqandning «Qanotli Sovetlar» jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir fikrlarini sobiq «Spartak» futbolchisi Yegor Titov bildirdi. Titovning so‘zlariga ko‘ra, «Ahmat» jamoasi uy maydonida kuchliroq va muvozanatli tarkibga ega.
Hozirda ularning g‘alabaga bo‘lgan ehtiyoji yuqori. «Qanotli Sovetlar» jamoasining endi mag‘lub bo‘lish vaqti kelgan, dedi u «RB Sport» nashriga.
Bugun, 16 avgust kuni, «Ahmat» va «Qanotli Sovetlar» jamoalari Grozniy shahridagi uy stadionida uchrashadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:30 da belgilangan.
Ushbu o‘yindan oldin Stanislav Cherchesov boshchiligidagi «Ahmat» jamoasi musobaqa jadvalida 12-o‘rinda, Magomed Adiev boshchiligidagi mehmon jamoa esa 3-o‘rinda joylashgan.

Titov: Ахмат дома обыграет Крылья Советов
В пятом туре чемпионата России команда «Ахмат» из Грозного сыграет на своём поле против самаркандской команды «Крылатые Советы». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своими мыслями по поводу этой игры поделился бывший футболист «Спартака» Егор Титов. По его словам, команда «Ахмат» сильнее и сбалансированнее на домашнем поле.
Сейчас у них высокий настрой на победу. По его словам, «Крылатым Советам» пришло время проигрывать, — сказал он изданию «РБ Спорт».
Сегодня, 16 августа, команды «Ахмат» и «Крылатые Советы» встретятся на домашнем стадионе в Грозном. Начало матча запланировано на 20:30 по московскому времени.
Перед этой игрой команда «Ахмат» под руководством Станислава Черчесова занимает 12-е место в турнирной таблице, а гостевая команда под руководством Магомеда Адиева — 3-е место.