Sennikov CSKAni Dinamo ustidan ustun deb bildirdi
Rossiya terma jamoasi va Moskva “Lokomotiv” klubi sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov poytaxt derbisiga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “Dinamo” va CSKA jamoalari 17 avgust kuni mamlakat chempionatining beshinchi turida to‘qnash keladi. Sennikovning so‘zlariga ko‘ra, dastlabki turlar natijalariga qaraganda, asosiy favorit sifatida CSKA ko‘rinmoqda.
Shu bilan birga, “Dinamo” o‘z maydonida o‘ynab, “Krasnodar”ga qarshi kubokdagi mag‘lubiyat uchun o‘zini oqlashga harakat qiladi. CSKA hozirda 8 ochko bilan peshqadamlar guruhida to‘rtinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, “Dinamo” 5 ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onada turibdi.
O‘tgan mavsumda esa jamoalar mos ravishda uchinchi va beshinchi o‘rinlarni band qilgan, keyinchalik esa bosh murabbiylar almashgan. Ushbu o‘zgarishlar jamoalarning yangi mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatmoqda.

Сенников признал ЦСКА сильнее Динамо
Бывший защитник сборной России и московского «Локомотива» Дмитрий Сенников поделился своим мнением о дерби столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команды «Динамо» и ЦСКА встретятся 17 августа в пятом туре чемпионата страны. По словам Сенникова, исходя из результатов первых туров, основным фаворитом выглядит ЦСКА.
При этом «Динамо» будет играть на своём поле и постарается реабилитироваться за поражение в кубке от «Краснодара». ЦСКА в настоящее время занимает четвёртое место в группе лидеров с 8 очками, а «Динамо» находится на девятой позиции с 5 очками.
В прошлом сезоне команды заняли соответственно третье и пятое места, после чего произошла смена главных тренеров. Эти изменения влияют на результаты команд в новом сезоне.