Zinchenko Turkiyada Mourinyoning jamoasiga qo‘shiladi
Himoyachi va yarim himoyachi Aleksandr Zinchenko Turkiyaga ko‘chib o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live xabariga ko‘ra, Sporx manbasiga tayanib, 28 yoshli ukrainalik futbolchi transferi bo‘yicha «Fenerbahche» klubi bilan kelishuvga erishildi. Istanbulning «kanareykalari» Zinchenkoga qarshi «Arsenal»ga 10 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lashi kutilmoqda.
«Fenerbahche» jamoasining bosh murabbiyi mashhur Zhoze Mourinyo hisoblanadi. So‘nggi haftada jamoa «Feyenoord»ni 5:2 hisobida mag‘lub etib, Chempionlar ligasi pleyl-off bosqichiga chiqdi.
Bu bosqichda ular «Benfika» bilan bahs olib boradi. Aleksandr Zinchenko «Arsenal» safida 91 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu o‘yinlarda uchta gol urdi va beshta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning tajribasi va o‘yindagi samaradorligi jamoaga katta foyda keltirdi.
Zinchenko yangi jamoasida ham o‘z salohiyatini namoyish etishi kutilmoqda.
Angliya Kubogining 5-bosqichi doirasida Londonning “Arsenal” klubi safarda “Mansfild Taun” jamoasi bilan bahs olib bordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu uchrashuvda “to‘pchilar” 2:1 hisobida

Зинченко присоединяется к команде Моуринью в Турции
Защитник и полузащитник Александр Зинченко близок к переходу в Турцию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Transfer News Live, ссылаясь на источник Sporx, 28-летний украинский футболист достиг соглашения о трансфере с клубом «Фенербахче». Ожидается, что «канарейки» из Стамбула заплатят «Арсеналу» более 10 миллионов евро за Зинченко.
Главным тренером команды «Фенербахче» является известный Жозе Моуринью. На прошлой неделе команда победила «Фейеноорд» со счётом 5:2 и вышла в плей-офф Лиги чемпионов.
На этом этапе они сыграют с «Бенфикой». Александр Зинченко провёл 91 официальный матч за «Арсенал».
В этих играх он забил три гола и сделал пять результативных передач. Его опыт и эффективность на поле принесли команде большую пользу.