Xau: Aston Villa bilan durangdan qoniqish bildirdik
“Nyuкасл” jamoasi bosh murabbiyi Eddi Xau Angliya chempionatining birinchi turida “Aston Villa”ga qarshi safardagi o‘yinda 0:0 hisobida durang o‘ynagandan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yindan olingan ochkoga qoniqish bildirdi va jamoaning o‘yini yaxshi bo‘lganini ta’kidladi. Xau aytishicha, hujumda faol harakat qilgan va bir necha gol imkoniyatlari yaratganlar.
Raqib jamoa o‘yinchisining maydondan haydalishi natijasida ular o‘yinda faollashgan, biroq g‘alaba qozona olmaganliklaridan afsusda. Murabbiy o‘z jamoasi futbolchilari to‘liq harakat qilganini ham qayd etdi.
Keyingi, ikkinchi turda “Nyuкасл” o‘z maydonida “Liverpul”ni qabul qiladi. Uchrashuv 25 avgust, dushanba kuni o‘tkaziladi.

Хау: Мы довольны ничьей с Астон Виллой
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказался после гостевого матча первого тура чемпионата Англии против «Астон Виллы», завершившегося со счётом 0:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил удовлетворение набранным очком и отметил хорошую игру команды. Хау сказал, что в атаке они действовали активно и создали несколько голевых моментов.
В результате удаления игрока соперника они активизировались в игре, но, к сожалению, не смогли одержать победу. Тренер также отметил, что футболисты его команды полностью выкладывались.
В следующем, втором туре «Ньюкасл» примет «Ливерпуль» на своём поле. Матч состоится в понедельник, 25 августа.