Tochilin: Lokomotivdagi muvaffaqiyat Galaktionov mehnati
Rossiyalik murabbiy Aleksandr Tochilin mavsum boshidagi «Lokomotiv» jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa joriy mavsumda turnir jadvalida birinchi o‘rinda turib, 13 ochko jamg‘argan. Tochilinning ta’kidlashicha, «Lokomotiv»ning yaxshi boshlanishi asosan Galaktionovning mehnati natijasidir.
U jamoani juda yaxshi tayyorlaydi va «Lokomotiv»da turnir jadvalida yetakchilikni davom ettirish uchun barcha imkoniyatlar mavjud. Mutaxassisning fikricha, temiryo‘lchilar mavsumning ikkinchi yarmida ham shunday natijalarni ko‘rsatishlari kerak, shunda ular Rossiya Premer Ligasi chempionligini qo‘lga kiritishlari mumkin.
Bugun, 16 avgust kuni, «Lokomotiv» birinchi marta chempionat o‘yinida ochkolarni boy berdi va «Baltika» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Ushbu natija jamoaning mavsumdagi ilk ochko yo‘qotilishi bo‘ldi.
Shunga qaramay, «Lokomotiv» hali ham turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatga erishishi kutilmoqda.

Tochilin: Успех в Локомотиве — результат труда Галактионова
Российский тренер Александр Точилин высоко оценил игру команды «Локомотив» в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Михаила Галактионова в текущем сезоне занимает первое место в турнирной таблице, набрав 13 очков. По словам Точилина, хороший старт «Локомотива» в основном является результатом труда Галактионова.
Он очень хорошо готовит команду, и у «Локомотива» есть все возможности сохранить лидерство в турнирной таблице. По мнению специалиста, железнодорожники должны показывать такие же результаты и во второй половине сезона, тогда они смогут завоевать чемпионство в Российской Премьер-Лиге.
Сегодня, 16 августа, «Локомотив» впервые в чемпионате потерял очки, сыграв вничью 1:1 с командой «Балтика». Этот результат стал первой потерей очков команды в сезоне.
Тем не менее, «Локомотив» по-прежнему лидирует в турнирной таблице и ожидается, что в будущем команда продолжит добиваться успехов.