Jeddon Sancho, Manchester Yunayted jamoasining qanot himoyachisi, Roma klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, Serie A klubi hozirda Sanchodan yakuniy javobni kutmoqda. Futbolchiga yangi shartnoma taklifi berilgan.
Avvalroq, Roma Sanchoni 25 yoshda bo‘lgan futbolchini ijaraga olish va keyinchalik 20 million funt sterlingga sotib olish huquqiga ega bo‘lishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Jeddon Sancho Manchester Yunayted bosh murabbiyi Rubyen Amorimning rejasiga kirmaydi.
O‘tgan mavsumda u ijarada Chelsea jamoasida o‘ynagan, ammo London klubi futbolchini sotib olishga qaror qilmagan. Yangi mavsumning birinchi turida Roma jamoasi Bolonya bilan o‘ynaydi.
Uchrashuv 23 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin Serie A chempionatining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi.
Sancho transferi va uning kelajagi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Клуб Рома ожидает ответа от Джеддона Санчо
Джеддон Санчо, крайний защитник команды Манчестер Юнайтед, может перейти в клуб Рома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, клуб Серии А в настоящее время ожидает окончательный ответ от Санчо. Игроку было предложено новое соглашение.
Ранее сообщалось, что Рома может арендовать 25-летнего футболиста с правом последующего выкупа за 20 миллионов фунтов стерлингов. Джеддон Санчо не входит в планы главного тренера Манчестер Юнайтед Рубена Аморима.
В прошлом сезоне он играл в аренде за Челси, однако лондонский клуб решил не выкупать игрока. В первом туре нового сезона команда Рома сыграет с Болоньей.