Semak: Durang jamoani to‘liq qoniqtirmaydi
RPLning beshinchi turida “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasida 16 avgust kuni bo‘lib o‘tgan o‘yin 2:2 hisobida yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg klubining bosh murabbiyi Sergey Semak ushbu uchrashuv natijasi haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning himoyasi eng kuchli tomonlari emas va ular ko‘p oddiy gollarni o‘tkazib yuborishmoqda.
Ikkinchi bo‘limda jamoa taktikani o‘zgartirishga harakat qilgan, biroq raqib tomonidan maydondan haydalish jarayoni rejalarning amalga oshishiga to‘sqinlik qilgan. Kam sonli o‘yinchilar bilan durang natijasiga erishish yaxshi, ammo bu jamoani to‘liq qoniqtirmaydi.
Shuningdek, murabbiy “Lukoyl Arena”da yaratilgan iliq muhit uchun muxlislarga minnatdorlik bildirdi. Jamoa bu mavsumda olgan ochkolari sonini oltitagacha yetkazdi.
Beshta o‘yin natijasida “Zenit” Rossiya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi.

Семак: Дюранг полностью не устраивает команду
В пятом туре РПЛ матч между командами «Спартак» и «Зенит», прошедший 16 августа, завершился со счётом 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер петербургского клуба Сергей Семак высказался о результате этой встречи. По его словам, защита команды не является их сильнейшей стороной, и они пропускают много простых голов.
Во втором тайме команда пыталась изменить тактику, однако удаление игрока соперника помешало реализации планов. Достичь ничьей в меньшинстве — хорошо, но это не полностью устраивает команду.
Также тренер поблагодарил болельщиков за тёплую атмосферу, созданную на «Лукойл Арене». Команда довела количество набранных очков в этом сезоне до шести.